Udostępnij
Tweetnij

Tablety Panasonic w profesjonalnych wyścigach samochodowych (wideo)

Tablety Panasonic Toughpad FZ-M1 były wykorzystywane przez techników Formuły Ford – jednej z najbardziej znanych imprez motoryzacyjnych, będącej ważnym krokiem dla młodych kierowców na drodze do prestiżowej Formuły 1. Urządzenia, które są w stanie pracować w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych służyły do kontroli stanu technicznego bolidów.

Tablety Panasonic Toughpad FZ-M1 były wykorzystywane przez techników Formuły Ford – jednej z najbardziej znanych imprez motoryzacyjnych, będącej ważnym krokiem dla młodych kierowców na drodze do prestiżowej Formuły 1. Urządzenia, które są w stanie pracować w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych służyły do kontroli stanu technicznego bolidów.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzje tabletów

Mistrzostwa Formuły Ford Dunlop MSA 2014 to wyścigi pojazdów jednomiejscowych, które już po raz 38 odbyły się w Anglii oraz Szkocji. Za bezpieczeństwo, płynność oraz profesjonalny przebieg zawodów odpowiedzialni byli delegaci techniczni Formuły Ford, którzy zostali wyposażeni w Toughpady FZ-M1. Urządzenia pomagały im w realizacji codziennych zadań, w tym weryfikowaniu, czy pojazdy są zbudowane zgodnie z regułami opracowanymi przez Ford Racing. Po podłączeniu urządzenia do elektronicznej jednostki sterującej, technicy uzyskali dostęp do takich danych, jak ilość obrotów na minutę, prędkość, temperatura silnika i oleju, czy nawet waga pojazdu. Co więcej, w razie ewentualnych problemów związanych z pracą silnika bolidu Toughpad FZ-M1 pomagał zdiagnozować przyczynę usterki.

[nggallery id=274]

Panasonic Toughpad FZ-M1 jest napędzany przez procesor 4 generacji Intel® Core™ i5-4302Y vProTM, o niskim poborze mocy na poziomie jedynie 4,5 W. W porównaniu do standardowego zużycia na poziomie 15 W, pozwala utrzymać minimalną emisję ciepła, dzięki czemu możliwe było wyeliminowanie z konstrukcji tabletu wentylatora. Dysponuje dyskiem twardym o pojemności 128 GB (opcjonalnie 256 GB), a także 4 GB pamięci RAM (opcjonalnie 8 GB). Urządzenie wyposażono w elastyczne porty konfiguracyjne i zintegrowany biznesowy moduł rozszerzeń. Ponadto wśród zintegrowanych opcji znajduje się dostęp do sieci szerokopasmowej 4G i moduł GPS. Użytkownik może także wyposażyć tablet w port szeregowy Mini-Serial, sieci lokalnej LAN, moduł komunikacji bliskiego zasięgu NFC, czytnik SmartCard, kodów kreskowych 1D/2D oraz czytnik dalekiego zasięgu UHF RFID. Oprócz tego Toughpad dysponuje portami USB 3.0, Micro SD, MicroSIM, wejściem słuchawkowym i gniazdem zasilania.

Panasonic Toughpad FZ-M1 jest w stanie pracować w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych, przez co świetnie sprawdzał się w środowisku wyścigów Formuły Ford. Dzięki wyeliminowaniu wentylatora chłodzącego, tablet waży jedynie 540 gramów i dysponuje obudową o grubości 18 mm. Urządzenie o przekątnej 7 cali wyposażono w ekran wykonany w technologii LCD, zapewniający szerokie kąty widzenia, a także wysoki kontrast i jasność na poziomie 500 cd/m2. Dodatkowo wyświetlacz jest zaopatrzony w powłokę antyrefleksyjną, może obsługiwać do 10 aktywnych punktów jednocześnie, a obraz jest wyświetlany w rozdzielczości WXGA (1280×800 pikseli). Tablet należy do klasy fully rugged, co oznacza, że jest odporny na upadek z wysokości do 150 cm oraz zgodny ze standardem IP65, co zapewnia mu ochronę przed wnikaniem pyłu oraz wodą. Może skutecznie działać w temperaturach od -10 do + 50° C.

– Panasonic Toughpad FZ-M1 to niezawodne, kompaktowe urządzenie, z którego mogłem korzystać przez cały weekend, kiedy odbywały się wyścigi. Było to możliwe m.in. dzięki funkcji wymiany baterii hot-swap, która pozwalała na jej zmianę bez konieczności wyłączania tabletu. Dzięki temu mogłem nieprzerwanie pracować na urządzeniu, bez obaw o utratę danych czy też czasu – tłumaczy Nigel Jones, Motor Sports Association Technical Delegate dla Formuły Ford.

Materiał wideo prezentujący wykorzystanie tabletu Panasonic Toughpad FZ-M1 podczas wyścigów Formuły Ford można obejrzeć poniżej.

informacja prasowa

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij