Udostępnij
Tweetnij

Wyższy poziom wygody z nowym interfejsem PocketBooka (informacja prasowa)

PocketBook wprowadza w swoich czytnikach z wyświetlaczami E Ink innowację, która jest wyrazem głównych przesłanek firmy – wygody i komfortu czytania. Nowy interfejs użytkownika, który powstał w wyniku współpracy zespołów inżynierów i projektantów, odzwierciedla najnowsze trendy wzornictwa.

PocketBook wprowadza w swoich czytnikach z wyświetlaczami E Ink innowację, która jest wyrazem głównych przesłanek firmy – wygody i komfortu czytania. Nowy interfejs użytkownika, który powstał w wyniku współpracy zespołów inżynierów i projektantów, odzwierciedla najnowsze trendy wzornictwa.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzje tabletów

Którą z polskich marek tabletów cenisz sobie najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wprowadzane wkrótce oprogramowanie jest intuicyjne i łatwe w obsłudze. Przygotowując stronę wizualną interfejsu, PocketBook starał się nadać jej wrażenie lekkości i subtelności.

„Najistotniejszymi komponentami interfejsu jest główne menu, biblioteka plików i aplikacje dedykowane czytaniu” – mówi Maksym Zhelezniak, Szef Działu Sprzedaży PocketBook S.A. na obszar Europy Środkowej i Wschodniej. „W nich właśnie wprowadziliśmy zmiany, które użytkownicy najłatwiej zauważą.”

[nggallery id=181]

Dotychczasowe menu miało formę listy książek. Teraz na pulpicie pokazane zostaną trzy ostatnio czytane książki, a pod nimi – trzy pozycje, które niedawno pobrano na urządzenie. Poszczególne pozycje z obu list otwierane są pojedynczym dotknięciem palca. Zarówno spis czytanych, jak i pobieranych e-booków mogą być przewijane w prawą stronę, co pozwoli zobaczyć większą ilość elementów. Redukując liczbę aplikacji widocznych na głównym ekranie, producent zwiększył wygodę interakcji z oprogramowaniem. Poza trzema najważniejszymi ikonami na górze i dole wyświetlacza umieszczone zostały dwa menu kontekstowe, które po rozwinięciu w dół („pull-down”) odkryją inne przydatne programy.

PocketBook zastosował również pewne udogodnienia dla najważniejszych funkcji. Jedną z takich zmian było stworzenie osobnego menu dla „Ustawień”, które we wcześniejszych wersjach oprogramowania były jedną z aplikacji. Ponadto użytkownicy czytników z nowym interfejsem będą powiadamiani o otrzymanych wiadomościach, np. z serwisu ReadRate, poprzez symbol koperty, który pojawi się na górze ekranu wraz z liczbą informującą o ilości powiadomień. Wszystkie wprowadzane w czytniku „Wydarzenia” zyskały obecnie osobny pasek, a ich status wyświetli się na pulpicie.

„Biblioteka” przeszła gruntowne przemeblowanie. Wraz z nowym oprogramowaniem każda książka będzie otrzymywała własną wyraźną i czytelnie oznaczoną okładkę. Użytkownik będzie mógł umieścić swoje e-booki na „Półkach”, dzieląc je na dowolnie oznaczone kategorie, np. „Książki detektywistyczne”. Usprawniono także system katalogowania plików. W czytnikach z przyjaznym w obsłudze interfejsem producent wprowadził opcję wyszukiwania książek poprzez różne kryteria, np. po określonej dacie, czy według autora.

„W nowym interfejsie postawiliśmy na minimalizm” – mówi Maksym Zhelezniak. „Chcieliśmy, żeby nic nie odciągało użytkownika od czytania. Dlatego na wyświetlaczu widoczny jest tylko tekst książki i numeracja strony. Oczywiście nie oznacza to, że nie można korzystać z innych informacji i funkcji. Są one dostępne w menu kontekstowym. Natomiast jeżeli czytający chciałby zmienić ustawienia tekstu, to będzie teraz korzystał z dwupoziomowego menu, a zmiany będą widoczne w czasie ich wprowadzania.”

Użytkownicy nowych czytników będą mogli dostosowywać je do własnych potrzeb, dodając lub usuwając z menu kontekstowego wybrane funkcje.

„Jesteśmy przekonani, że nowy interfejs stanie się kolejną zaletą, za którą użytkownicy cenią nasze rozwiązania” – mówi Zhelezniak

Najnowszą innowację oprogramowania będzie można przetestować na przełomowych czytnikach PocketBook, o których firma PocketBook poinformuje już niedługo.

Informacja prasowa

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij