Udostępnij
Tweetnij

Darmowy internet i telewizja od UPC wkrótce na tabletach

RCA-31078_8_Mobile_TV_Tablet_Hand

UPC rozpoczęło testy nowej usługi dostępu do internetu z prędkości do 500 Mb/s oraz darmowego Wi-Fi. Firma zamierza również udostępnić na tabletach telewizję – za darmo! Ta usługa również jest w tracie opracowywania. UPC wierzy, że prace nad nią zostaną sfinalizowane jeszcze przed mistrzostwami świata w piłce nożnej w Brazylii. Program pilotażowy bezpłatnego internetu jest już prowadzony w Sopocie.

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tablet do gier za mniej niż tysiąc złotych. Na co zwracać uwagę?

Którą z polskich marek tabletów cenisz sobie najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Firma UPC ma ciekawe plany na ten rok, które z pewnością docenią użytkownicy smartfonów i tabletów. Zacznijmy od bezpłatnego dostępu do internetu, który ma być oferowany na modemach firmy na terenie Polski. Jak to jednak będzie wpływać na prędkość internetu w domach osób, które posiadają rzeczone modemy? – „Chcemy udostępnić naszym abonentom darmowy dostęp do bezprzewodowego internetu w obrębie 600 tys. modemów, które są zlokalizowane w polskich domach” – zapowiada w rozmowie z Newseria Biznes Grzegorz Esz, członek zarządu UPC Polska. –”Nowością jest to, że gość może skorzystać z pasma, które jest wydzielone i nie wpływa na internet, jaki mamy w domu. Jest to dodatkowa przepływność internetu, którą wydzielamy dla naszych klientów.” I to jest z pewnością dobra wiadomość!

Program pilotażowy usługi startuje najpierw w Sopocie dla około 6 tysięcy osób. Ale to dopiero początek. W przeciągu najbliższych dwóch, trzech miesięcy zasięg testów zostanie rozszerzony i ma obejmować wszystkie aktywne modemy UPC w Polsce!

Grzegorz Esz zdradził również, że w międzyczasie prowadzone są testy superszybkiego internetu z prędkości do 500 Mb/s! Na chwilę obecną z tej usługi mogą skorzystać abonenci UPC w następujących miastach: Kraków, Łukowa, Łódź, Pułtusk, Warszawa oraz Zakopane.

Najciekawszą nowością wydaje się jednak nowa oferta związana z bezpłatnym dostępem do telewizji na tabletach i smartfonach. Usługa ta ma być gotowa jeszcze przed tegorocznym mundialem, który rozpocznie się w czerwcu w Brazylii. Niestety, Esz nie zdradza dokładnych detali związanych z tą usługą i w zasadzie pozostają nam tylko domysły. „Darmowy dostęp” może oznaczać jednak tylko dwie rzeczy. Usługa będzie dostępna jedynie dla abonentów UPC lub dla większego grona odbiorców, ale wtedy już na przykład z reklamami. Trudno powiedzieć na co zdecyduje się UPC, ale najprawdopodobniej na pierwszą z wymienionych opcji. Oficjalne szczegóły powinniśmy poznać już w niedługim czasie.

Okres przed mundialem z pewnością wydaje się dobrym momentem przed wprowadzeniem w życie takiej usługi. Na powietrzu będziemy wtedy spędzać coraz więcej czasu, a tablety internetowe będą nam wtedy oczywiście towarzyszyć. Nierzadko będziemy chcieli obejrzeć coś w telewizji i usługa od UPC nam to zapewni.

Z kolei dziś UPC uruchamia nową kampanię promocyjną dla własnych usług. Firma wierzy, że uda jej się utrzymać pozycję najbardziej rekomendowanego w Polsce operatora. Taką pozycję UPC uzyskało w pierwszym kwartale tego roku i z informacji ujawnionych przez Esza wynika, że nie zamierza jej oddać Play. „Wprowadzamy m.in. ofertę opartą o telefon bez limitu na połączenia z telefonami komórkowymi i stacjonarnymi, w zestawie z internetem 60 Mb/s, w cenie 89 zł” – dodaje Esz. Tak więc pozostaje nam czekać na więcej detali i rozszerzenie dostępności usług od UPC, które rzeczywiście zapowiadają się ciekawie.

Źródło: newseria

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij