Udostępnij
Tweetnij

Alcatel zaprezentuje na MWC 2014 tablet ze skanerem tęczówki

W trakcie tegorocznych targów MWC 2014 Alcatel zamierza zaprezentować tablet wyposażony w mechanizm skanowania tęczówki!

Skanowanie tęczówki

W trakcie tegorocznych targów MWC 2014 Alcatel zamierza zaprezentować tablet wyposażony w mechanizm skanowania tęczówki!

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tablet. Z Wi-Fi czy 3G?

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Większość obecnie dostępnych na rynku tabletów wymaga do odblokowania ekranu podania kodu PIN , hasła lub ewentualnie wykonania gestu palcami. Tymczasem Alcatel wraz z IriTech zamierza zaprezentować w trakcie targów Mobile World Congress 2014, które rozpoczną się już w poniedziałek, tablet wyposażony w zupełnie inne rozwiązanie.

Urządzenie ma posiadać specjalną kamerę oraz moduł IR LED, który będzie w stanie skanować tęczówkę naszego oka. Za przetwarzanie danych ma odpowiadać oprogramowanie dostarczone przez firmę IriTech, która specjalizuje się w podobnych technologiach. Rozwiązanie może być wykorzystywane nie tylko do odblokowywanie ekranu, ale również w innych celach, na przykład do szyfrowania danych przechowywanych na pamięci urządzenia.

Alcatel dodało, że prezentowany tablet będzie jedynie prototypem, a nie produktem końcowym. To oznacza, że na rynkową premierę urządzeń wyposażonych w to rozwiązanie przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać.

Warto dodać, że nad podobnym rozwiązaniem pracuje także Samsung. Plotki jednak sugerują, że technologia skanowania tęczówki nie została jeszcze na tyle dopracowana, aby można ją było wprowadzić wraz z Galaxy S5.

Źródło: prnewswire

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij