Udostępnij
Tweetnij

Kupujemy tablet do nauki dla dziecka. Na co zwracać uwagę?

Tablety internetowe nie są już tylko używane do rozrywki lub ogólnie pojętej konsumpcji multimediów. Z powodzeniem możemy je wykorzystać również do nauki. Początek roku coraz bliżej i być może warto rozważyć zakup tego typu urządzenia dla dziecka? Jeśli tak, to przyjdzie nam zmierzyć się z podjęciem decyzji związanej z wyborem najodpowiedniejszego tabletu, który posłuży do nauki. Podpowiadamy wam, czym kierować się w trakcie wyboru tabletu do szkoły.

GOCLEVER-TAB-A101-9-569229-goclever-tab-a101-560x357

Tablety internetowe nie są już tylko używane do rozrywki lub ogólnie pojętej konsumpcji multimediów. Z powodzeniem możemy je wykorzystać również do nauki. Początek roku coraz bliżej i być może warto rozważyć zakup tego typu urządzenia dla dziecka? Jeśli tak, to przyjdzie nam zmierzyć się z podjęciem decyzji związanej z wyborem najodpowiedniejszego tabletu, który posłuży do nauki. Podpowiadamy wam, czym kierować się w trakcie wyboru tabletu do szkoły.

Przeczytaj koniecznie >> Uruchamiamy gry z iPada na telewizorze

Za ile chcemy kupić tablet?

Załóżmy, że mamy ograniczone środki i chcemy wydać mniej niż tysiąc złotych. W grę wchodzi więc praktycznie tylko system Android. Jeśli dysponujemy większą ilością pieniędzy na ten cel, to możemy pokusić się o zakup iPada mini z iOS lub Acer Iconia W3 z systemem Windows 8. Oba tablety kosztują mniej niż 1500 złotych i z pewnością będą stanowić rozsądne wyjście z sytuacji. Zobaczmy jednak dalej, na co zwrócić uwagę, gdy planujemy zakup tabletu w cenie poniżej tysiąca złotych.

Przekątna ekranu

Android jest równoznaczny z dużym wyborem. W zasadzie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Kupując tablet dla dziecka powinniśmy zdecydować się na urządzenie, które posiada ekran o przekątnej 8 cali. To najrozsądniejszy wybór w kategorii małych tabletów. Niemniej, 7-calowe modele (które są tańsze) również z powodzeniem spełnią swoje zadanie, ale w tym drugim przypadku zwróćmy uwagę, ale rozdzielczość wyświetlacza wynosiła przynajmniej 1024 x 600 pikseli.

Procesor i pamięć

Kupując tablet zwróćmy uwagę, aby posiadał przynajmniej dwurdzeniowy procesor oraz minimum 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Takie połączenie sprawi, że urządzenie będzie płynnie chodzić, nawet w przypadku uruchomienia kilku aplikacji jednocześnie. Unikajmy tabletów z 512 MB pamięci RAM, gdyż te dosyć szybko dostają czkawki. Z kolei na dane wystarczy nam tylko 8 GB + czytnik kart pamięci microSD, który pozwoli nam ją (w razie potrzeby) rozszerzyć.

Łączność bezprzewodowa

Kolejnym aspektem, który musimy wziąć pod uwagę, jest łączność bezprzewodowa. Wi-Fi oczywiście otrzymamy w standardzie, ale inne moduły już niekoniecznie. Oczywiście możemy pominąć tutaj modem 3G, który w przypadku tabletu dla dziecka będzie zbędny. Warto jednak zwrócić uwagę, aby tablet posiadał Bluetootha, który pozwoli nam z czasem podłączyć do urządzenia dodatkowe akcesoria, jak na przykład klawiaturę bezprzewodową, którą z pewnością dziecko wykorzysta w trakcie nauki. Miłym dodatkiem będzie także GPS, który (w przypadku użycia odpowiedniego oprogramowania) pozwoli nam zlokalizować naszą pociechę z tabletem.

Oprogramowanie

Wiemy już, że w cenie poniżej tysiąca złotych będzie to tablet z Androidem. Warto zwrócić uwagę, aby była to jak najnowsza wersja (przynajmniej z linii 4.x). Najlepszym rozwiązaniem byłby tablet z Androidem 4.3 Jelly Bean, który pozwala rodzicom w szerokim stopniu konfigurować opcje dla kont dzieci. Tego typu urządzeń jest jednak obecnie bardzo mało (chyba, że wybierzemy Nexusa). Co nie zmienia faktu, że problem rozwiążemy za pomocą dodatkowego software. Pamiętajmy również, aby tablet oferował dostęp do sklepu Google Play, z którego pobierzemy dodatkowe oprogramowanie, również do nauki dla najmłodszych.

Coś jeszcze?

Pozostałe elementy, jak złącza lub kamera, stanowią w zasadzie już tylko dodatek. Praktycznie każdy tablet ma czytnik kart pamięci i port USB. Raczej nie spotkamy się również z tabletem bez wideokamery. Jednak takie elementy, jak HDMI lub aparat fotograficzny wydają się tutaj już być zbędnym dodatkiem. Chyba, że urządzenie będzie wykorzystywane również w celach rozrywkowych, a więc do filmów lub gier.

Wiemy więc już, na co zwracać uwagę. Teraz pozostaje tylko zakup odpowiedniego urządzenia. Szeroki wybór tabletów internetowych znajdziecie oczywiście w naszym sklepie.

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij