Udostępnij
Tweetnij

Reuters potwierdza wrześniową premierę Phabletu Nokii. Tablet Finów z Windows RT również w drodze

W ciągu kilku ostatnich tygodni coraz głośniej o phablecie Nokii, i coraz więcej, choć oficjalnie niepotwierdzonych, doniesień o ewentualnej nazwie i specyfikacji. Dzisiaj jeden z czołowych serwisów informacyjnych, Reuters, potwierdził istnienie takowego urządzenia.

Tablet Nokia

W ciągu kilku ostatnich tygodni coraz głośniej o phablecie Nokii, i coraz więcej, choć oficjalnie niepotwierdzonych, doniesień o ewentualnej nazwie i specyfikacji. Dzisiaj jeden z czołowych serwisów informacyjnych, Reuters, potwierdził istnienie takowego urządzenia.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja tabletu o’Lofer JustTab C1041 IPS

Przepraszamy, nie ma aktualnie dostępnych ankiet.

Reuters to jedna z najbardziej wiarygodnych agencji informacyjnych, która dodatkowo pozostaje w dobrych stosunkach z koncernem Finów. Z jego doniesień wynika, że we wrześniu Nokia zaprezentuje „przynajmniej jedno urządzenie z ekranem większym niż 5 cali”, przy czym Reuters jest ostrożny w precyzowaniu dokładnych dat. Lukę tę, jako swego rodzaju potwierdzenie tego faktu, uzupełnia portal WP Central informując, że 26 lub 27 września, w Nowym Jorku nastąpi prezentacja 6-calowego przedstawiciela linii urządzeń Windows Phone 8. Routers potwierdza zatem to co udało się zebrać do tej pory, a dotąd zebrana specyfikacja phabletu Nokii, prawdopodobnie noszącego nazwę Bandit, przedstawia się następująco:

  • ekran o wielkości 6 cali (1920×1080 pikseli);
  • czterordzeniowy układ SoC (będzie to najprawdopodobniej Qualcomm Snapdragon);
  • aparat cyfrowy PureView o matrycy 20Mpix.

Równolegle z tymi, dotyczącymi phabletu, w sieci pojawia się mnóstwo doniesień na temat tabletu fińskiego koncernu. Ma to być urządzenie pracujące pod kontrolą Windows RT, zasilane czterordzeniowym układem Snapdragon 800. Trzeba tu nadmienić, że tej części informacji o produktach Nokii Reuters nie potwierdza, zatem może być tak, że tablet trafi na rynek z systemem Windows 8. Przekonamy się o tym już niedługo. Na tę chwilę, przypomnijmy tylko, tablet Nokii będzie charakteryzował się poniższą specyfikacją:

  • 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości full HD (1920 x 1080 pikseli) z 5-punktowym multi-touch;
  • czterordzeniowy procesor Snapdragon 800 taktowany zegarem nie niższym niż 2,15 GHz;
  • 32 GB pamięci na dane;
  • Wi-Fi b/g/n;
  • złącza USB (w tym jeden 3.0) i microHDMI.

Źródło: Reuters, za VR-Zone

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij