Udostępnij
Tweetnij

Motorola przegrywa sprawę sądową i traci prawa do marki Xoom

W kwestii doświadczenia w prowadzeniu rozpraw sądowych, niekwestionowanym liderem na rynku tabletów jest Apple, ze swoimi iPadami. Okazuje się jednak, że nie tylko potentat z Cupertino ma zacięcie do walki w sądach.

Tablet Motorola Xoom

W kwestii doświadczenia w prowadzeniu rozpraw sądowych, niekwestionowanym liderem na rynku tabletów jest Apple, ze swoimi iPadami. Okazuje się jednak, że nie tylko potentat z Cupertino ma zacięcie do walki w sądach.

Przeczytaj koniecznie >> Krótki test przeglądarek internetowych dla Androida

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Na niwie postępowań sądowych pojawiali się już i inni giganci rynku urządzeń mobilnych – wymienić tu choćby Microsoft, BlackBerry czy Motorolę. Pomiędzy tą ostatnią, produkującą urządzenia o nazwie Xoom, a firmą Xoom Corporation, toczyła się do niedawna rozprawa sądowa. Xoom Corporation nie była zbytnio zadowolona z wykorzystania jej znaku towarowego, co skończyło się złożeniem pozwu.

Efekt? W wyniku zakończonego postępowania firma Motorola Mobility straciła prawo do marki Xoom Oznacza to, że na rynku nie pojawi się więcej żadne urządzenie opatrzone tą nazwą. Werdykt sądowy jest opatrzony klauzulą poufności, zatem nie znamy jego szczegółów, nie wiemy czy i jakie konsekwencje dla Motoroli przyniosła przegrana sprawa.

Tak czy owak, ci, którzy czekali na kolejne modele Xoom, możne nie będą musieli obejść się smakiem, bo urządzenia pod taką czy inną nazwą trafią do sklepów, niemniej próżno im szukać tabletów czy smartfonów z logo Xoom.

Źródło: Ubergizmo

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij