Udostępnij
Tweetnij

Tegra 4 szybsza od Snapdragona 800?

Najświeższe analizy przeprowadzone przez firmę Microprocessors Report są nieco zadziwiające. Zgodnie z nimi, najnowszy układ NVIDII, Tegra 4, jest procesorem szybszym od flagowego Snapdragona 800 od Qualcomm.

Najświeższe analizy przeprowadzone przez firmę Microprocessors Report są nieco zadziwiające. Zgodnie z nimi, najnowszy układ NVIDIITegra 4, jest procesorem szybszym od flagowego Snapdragona 800 od Qualcomm.

Przeczytaj koniecznie >> Tablet – kupić z Wi-Fi czy 3G?

Zamierzasz kupić tablet z Windows 8 lub RT?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Informacje podawane przez serwis Barrons opierają się na benchmarkach przeprowadzonych tuż po MWC. Jakkolwiek wyniki benchmarków zostały podane przez samą NVIDIĘ, i nie mogą one zostać w żaden praktyczny sposób potwierdzone (póki co nie pojawiło się na rynku żadne urządzenie w nią wyposażone), Microprocessors Report szacuje, że chipy Qualcomm serii 800 nie będą w stanie sprostać wynikom osiąganym przez układ „zielonych”.

Jak donosi wspomniany serwis, Snapdragon 800 charakteryzuje się wprawdzie szybszym układem pamięci, jednak został on zaprojektowany pod kątem efektywności, podczas gdy Tegra 4 jest chipem nastawionym na maksimum wydajności przy maksimum energii. Jeśli dodać do tego brak zintegrowanego modemu LTE, układ NVIDIA wydaje się być bardziej pasujący do tabletów. Tym samym Snapdragon 800 byłby „skazany” na jego zastosowanie w smartfonach.

Zgodnie z wybranymi punktacjami wspomnianych testów benchmarkowych, Tegra 4 wypada o około 25 procent lepiej od chipu Snapdragon 600. Snapdragon 800 będzie posiadał znacząco wyższe taktowania rdzeni, jednak, co istotniejsze, jego konstrukcja opiera się na rdzeniach Krait 400, zatem finalnie powinien być on nieco szybszy od 600-tki, nawet przy tych samych zegarach.

Pierwsze urządzenia z Tegrą 4 ai Snapdragonem 800 powinny trafić na rynek w ciągu kilku najbliższych miesięcy, być może tygodni. Aby zatem w pełni móc porównać ich rzeczywistą wydajność musimy czekać na ich fizyczne pojawienie się w sprzedaży.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij