Udostępnij
Tweetnij

Tablet Vivaldi z KDE Plasma Active w końcu na rynku?

Informacje o tym tablecie powracają niczym bumerang. Przypomnijmy, mowa o tablecie pracującym pod kontrolą systemu z rodziny Linux, KDE Plasma Active. Właściwie powinniśmy napisać będzie pracować, ponieważ jego twórca, Aaron Seigo, już od maja ubiegłego roku usiłuje sfinalizować jego rynkową premierę.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych tricków na tablety z Androidem

Projekt Vivaldi napotyka problemy od samego zarania projektu. Najpierw, z powodu konfliktu dotyczącego znaki towarowego Spark, potem z powodu kłopotów z dostawami podzespołów, gdzie podproducent zmienił specyfikację samego urządzenia i system nie działał tak jak powinien.

Twórca i szef platformy KDE Plasma Active, wspomniany na wstępie Aaron Seigo, ma jednak dobre wieści. Jak twierdzi, przystosowywanie linii produkcyjnej pod nowy tablet już się rozpoczęło i pierwsze modele zjadą z niej w maju bieżącego roku. Paradoksalnie sam Seigo, jako twórca systemu, nie jest w stanie podać pełnej specyfikacji urządzenia. Wiadomo na razie, że otrzyma on wyświetlacz o wyższej rozdzielczości aniżeli dotychczas planowana, a także szybszy układ zasilający.

Seigo obiecuje, że będzie mógł przekazać więcej informacji, nie tylko o samym projekcie, ale i o partnerach produkcyjnych, na przełomie lutego i marca.

Prawdę powiedziawszy, Vivaldi był już tyle razy i od tak długiego czasu „odraczany”, że ciężko chyba o szybsze bicie serca w obliczu kolejnych i kolejnych doniesień…

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij