Udostępnij
Tweetnij

Nosił wilk razy kilka… Apple pozwane przez LED Tech Development LLC

Dokańczając stare przysłowie – ponieśli i wilka. A ściślej, firma LED Tech Development LLC właśnie złożyła pozew przeciwko Apple, zaś jego przedmiotem jest złamanie praw patentowych w Nowym iPadzie i MacBooku Pro.

Dokańczając stare przysłowie –  ponieśli i wilka. A ściślej, firma LED Tech Development LLC właśnie złożyła pozew przeciwko Apple, zaś jego przedmiotem jest złamanie praw patentowych w Nowym iPadzie i MacBooku Pro.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych darmowych gier na iPada

Przedmiotem sporu jest podświetlenie LED, czy ściślej rzecz ujmując, “metoda i sposób kontroli i zasilania źródła światła jakim jest dioda elektrolumiescencyjna (LED), ze przenośnego źródła energii”. Brzmi to nieco dziwnie, tym bardziej, że ani iPad ani MacBook nie mają nic związanego z podświetlaniem. Co ciekawe, LED Tech pozwało również firmę Home Depot, za sprzedaż lamp błyskowych wykorzystujących dwa patenty. Ciekawostką jest to, że swego czasu firma toczyła boje o złamanie praw dotyczących patentu zarejestrowanego pod numerem 6.488.390, a dotyczącym również LED i aparatu do rozmów wideo, a także obiegu sterującego impulsami. Sprawa do dzisiaj nie doczekała się wyroku.

W całą sprawę pośrednio zamieszany jest wynalazca Charles Lemaire, którego dzieła będące sednem podmiotowej sprawy są wykorzystywane przez wielu producentów, wśród których znajdują się m.in. PTT Vision, Lockheed Martin czy Nuance Communications.

Reasumując, sprawa wygląda tak, że w produktach Apple znalazły się układy zasilające diody LED, wykorzystujące technologię modulacji impulsów sygnałów, a to jest bezpośrednie złamanie praw patentowych. Ciekawe, jakiej kwoty tytułem odszkodowania zażąda LED Tech. Czyżby szykowała się kolejna absurdalna sprawa, podobna tej, w której przedmiotem były zegary wykorzystywane przez szwajcarskie linie kolejowe…?

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij