Udostępnij
Tweetnij

WD 2go Pro – testujemy aplikację WD dla iPada

iPad nie oferuje zbyt dużej przestrzeni na dane. W najlepszym przypadku tylko 64 GB, co dziś nie stanowi jednak nawet rozsądnego minimum. Na szczęście istnieją aplikacje, które umożliwiają nam dostęp do naszych danych przechowywanych na dyskach twardych w domu z dowolnego miejsca. Jedną z nich jest WD 2go Pro, które od jakiegoś czasu jest oferowane w zupełności za darmo. Przetestowaliśmy aplikację wraz z dyskiem WD My Book Live Duo o pojemności 4 TB.

iPad nie oferuje zbyt dużej przestrzeni na dane. W najlepszym przypadku tylko 64 GB, co dziś nie stanowi jednak nawet rozsądnego minimum. Na szczęście istnieją aplikacje, które umożliwiają nam dostęp do naszych danych przechowywanych na dyskach twardych w domu z dowolnego miejsca. Jedną z nich jest WD 2go Pro, które od jakiegoś czasu jest oferowane w zupełności za darmo. Przetestowaliśmy aplikację wraz z dyskiem WD My Book Live Duo o pojemności 4 TB.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzje akcesoriów dla tabletów

WD posiada dwie aplikacje umożliwiające nam dostęp do danych. Pierwszą jest WD 2go, drugą z kolei 2Go Pro, która do niedawna nie była jednak dostępna za darmo. Producent poszedł jednak po rozum do głowy i najnowsze wydanie oferowane jest w zupełności za darmo. Sprawdziliśmy w akcji WD 2go Pro razem z dyskiem My Book Live Duo o pojemności 4 TB.

Konfiguracja

Po pobraniu aplikacji musimy następnie powiązać ją z naszym dyskiem twardym. Nie jest to trudne zadanie, ale wymaga kilku kroków. Po pierwsze musimy upewnić się, że nasz dysk ma w ustawieniach aktywowaną funkcję dostępu zdalnego (znajdziemy ją w menu Settings/Remote Access). W tym samym miejscu wygenerujemy również 12-cyfrowy kod, który umożliwi nam podłączenie dysku do WD 2go Pro. Jeśli już posiadamy wspomniany kod, to z menu głównego aplikacji wybieramy opcję Connect Now, następnie typ dysku. Wpisujemy 12-znakowy kod i po chwili urządzenie zostanie powiązane. Proste i skuteczne.

WD 2go Pro w akcji

Po lewej stronie okna programu znajdziemy wszystkie katalogi, które posiadamy na dysku twardym. Po stuknięciu dowolnego folderu otworzy się lista z plikami. Standardowym widokiem jest lisa wszystkich katalogów, ale możemy również przełączać się do widoku ostatnio uruchamianych. Warto tutaj wspomnieć, że połączenie jest szyfrowane, a dane możemy zabezpieczyć specjalnym kodem, który skutecznie uniemożliwi dostęp innym osobom.

Po prawej stronie okna aplikacji znajdziemy z kolei moduł oferujący podgląd danych. Zgadza się! WD 2go Pro umożliwia nam nie tylko podgląd zdjęć, ale również odtworzy filmy czy utwory muzyczne z dysku twardego. We wszystkich formatach, które obsługiwane są przez iPada. Pliki multimedialne szybko się uruchamiają i odtwarzane są płynnie. Nie ma w sumie do czego się przyczepić.

WD 2go Pro pozwala nam również automatycznie synchronizować nasze pliki z iPada na dysku. Po uruchomieniu aplikacji nasze lokalne pliki przenoszone są na dysk twardy. Wśród dodatkowych opcji aplikacji warto również wymienić możliwość współdzielenia łączy do plików oraz możliwość uruchamiania za pomocą innych aplikacji, które mamy zainstalowane na iPadzie.

Są również wady

Aplikacja WD 2go Pro nie jest jednak pozbawiona wad. Po pierwsze program nie jest dostępny z polskojęzycznym interfejsem. Wśród kilku lokalizacji zabrakło jednak rodzimej. Po drugie program nie dość, że działa tylko z napędami marki WD (ale to chyba nikogo nie dziwi), to niestety tylko z wybranymi modelami dysków sieciowych: My Book Live, My Book Live Duo oraz My Net N900 Central. Szkoda również, za zabrakło znanej ze zwykłej wersji WD 2go opcji synchronizacji z Dropboksem, ale ta funkcja, jak i wiele innych dostępnych jest teraz za darmo w zwykłem WD 2go, który pobierzecie pod tym adresem.

Podsumowanie

WD 2go Pro jest naprawdę udaną aplikacją. Pomimo kilku wad, ale niebędących w sumie niczym poważnym program możemy gorąco polecić wszystkim z was, którzy posiadają jeden z dysków twardych zgodnych z aplikacją. Dostęp do danych jeszcze nigdy nie był tak prosty i wygodny. Jeśli posiadacie jeden z obsługiwanych dysków, to WD 2go Pro stanowi dla was absolutny mus.

Zalety

+ program jest darmowy;
+ intuicyjny interfejs;
+ prosty dostęp do danych;
+ podgląd dla plików multimedialnych;
+ natywne wsparcie dla iPada.

Wady

– brak polskiego języka;
– nie współpracuje z wszystkimi dyskami producenta.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij