Udostępnij
Tweetnij

OXYNow! – nowy sposób na dystrybucję oprogramowania

Firma OXYCOM, specjalizująca się w technologiach chmurowych, uruchomiła właśnie nową usługę – OXYNow! Powinna ona zainteresować zarówno użytkowników szukających wygodnego – i taniego – sposobu na korzystanie z płatnych aplikacji, jak i twórców oprogramowania, zainteresowanych dotarciem ze swoim produktem do jak największej liczby odbiorców.

Firma OXYCOM, specjalizująca się w technologiach chmurowych, uruchomiła właśnie nową usługę – OXYNow! Powinna ona zainteresować zarówno użytkowników szukających wygodnego – i taniego – sposobu na korzystanie z płatnych aplikacji, jak i twórców oprogramowania, zainteresowanych dotarciem ze swoim produktem do jak największej liczby odbiorców.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych trików na tablety z Androidem

OXYNow! jest rozszerzeniem uruchomionej kilka miesięcy temu przez OXYCOM usługi OXY24, przygotowanym z myślą o potrzebach użytkowników indywidualnych (do tej pory OXY24 pozycjonowana była przede wszystkim jako rozwiązanie dla przedsiębiorstw). „Najważniejszą nowością jest ułatwienie dostępu do usługi – od teraz do korzystania z OXY24 wystarczy karta kredytowa lub e-przelew. To znakomite rozwiązanie dla użytkowników, którzy chcą legalnie i wygodnie korzystać z komercyjnego oprogramowania – ale zamierzają robić to na tyle rzadko (lub tylko przez pewien czas), że nie opłaca się im wykupywanie standardowej licencji na dany program” – wyjaśnia Ireneusz Wróblewski, wiceprezes OXYCOM

OXY24 to usługa, umożliwiająca korzystanie z aplikacji napisanych dla Windows z poziomu każdego komputera (również z systemem Mac OS X) lub urządzenia mobilnego (Android, iPhone, iPad), za pośrednictwem przeglądarki internetowej – bez konieczności instalowania oprogramowania w systemie, pamiętania o aktualizacjach czy… kupowania licencji. Wystarczy wybrać jedną z oferowanych w ramach usługi aplikacji (pełna lista dostępna jest tutaj), wykupić odpowiedni dostęp… i uruchomić ją (będzie działała tak samo, jak program zainstalowany w systemie, z możliwością zapisywania efektów pracy na dysku lokalnego komputera).

Usługa dostępna jest na rynku już od kilku miesięcy (jest też intensywnie rozwijana – cały czas zwiększa się liczba dostępnych w ramach platformy aplikacji), jednak do tej pory była ona przeznaczona przede wszystkim dla firm (system subskrybowania aplikacji, rozliczania czasu pracy i zarządzania dostępem skonstruowany został głównie z myślą o potrzebach przedsiębiorstw).

Uruchomiony właśnie model pre-paid stworzony został dla osób, które chcą korzystać z OXY24 indywidualnie – do korzystania z niego nie jest potrzebne podpisywanie umowy. Wystarczy stworzyć konto na stronie www.oxy24.pl, wybrać aplikacje, zdecydować jak długo chcemy jej używać i… uiścić płatność (kartą kredytową lub przelewem). Użytkownik ma do wyboru dwa podstawowe rodzaje płatności – może zapłacić za jedną lub kilka godzin dostępu do aplikacji albo od razu wykupić pakiet 10 godzin (aktywny 7 dni). W obu wariantach wykupiony czas można wykorzystać w dowolnej liczbie sesji, z naliczaniem sekundowym.

Nowe możliwości dla developerów

OXYNow! jest interesującą propozycją nie tylko dla użytkowników komputerów – oferta OXYCOM otwiera również zupełnie nowe możliwości przed producentami oprogramowania. Decydując się na nawiązanie współpracy z OXYCOM zyskują oni zupełnie nowe warianty dotarcia ze swoimi produktami do użytkowników – OXYCOM zapewnia im bowiem pełne wsparcie w zakresie przystosowania ich oprogramowania (pisanego z myślą o klasycznym instalowaniu i uruchamianiu w Windows) do pracy w środowisku chmurowym. Samodzielne przygotowanie chmurowej wersji własnej aplikacji jest zwykle dla producentów zadaniem skomplikowanym, czasochłonnym i drogim – OXY24 rozwiązujące wszystkie te problemy.

Obecnie w ramach OXYNow! dostępnych jest ok. 80 aplikacji (m.in. Arcadia Intellicad 7), ale zasoby usługi są przez cały czas rozbudowywane. Więcej informacji – w tym m.in. szczegółowy cennik, listę dostępnych aplikacji oraz dane kontaktowe – znaleźć można na stronie www.oxy24.pl.

Informacja prasowa

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij