Udostępnij
Tweetnij

Nowe wyświetlacze Mirasol będą licencjonowane przez Qualcomm [wideo]

W razie gdyby ktoś nie wiedział, Mirasol to jeden z czołowych producentów wyświetlaczy LCD. Aktualnie w jego laboratoriach trwają prace nad opracowaniem technologii pozwalającej na całkowite odbicie refleksów świetlnych.

W razie gdyby ktoś nie wiedział, Mirasol to jeden z czołowych producentów wyświetlaczy LCD. Aktualnie w jego laboratoriach trwają prace nad opracowaniem technologii pozwalającej na całkowite odbicie refleksów świetlnych.

Przeczytaj koniecznie >> Siedem sposobów na wydłużenie żywotności baterii iPada

A skąd Qualcomm? Ano w roku 2004 producent ten wykupił prawa do opisywanej technologii. Co będzie efektem w przypadku osiągnięcia sukcesu w tej materii – wiadomo. Ekran o co najmniej poprawionej „odporności” na refleksy słoneczne, przy zachowaniu pełni funkcjonalności jako ekranu LCD.

Jak większość tego typu technologii, również i antyfefleksyjność miała najważniejszą chyba i istotną wadę – długi czas reakcji matrycy, skutkujący olbrzymimi lagami. Qualcomm, stojący za Mirasol, zdecydował się licencjonować tę technologię prawdopodobnie dlatego, że Mirasol ma szanse na rozwiązanie problemu jakiego Qualcomm nie udało się nigdy rozwiązać. Jednocześnie szef Qualcomm, Paul Jacobs stwierdził, że firma ma zamiar zakupić tylko określone modele wyświetlacze.

Tym, którzy liczą na rychłe pojawienie się znakomitych matryc na rynku mówimy – powolutku! Wyświetlacz pojawią się jednak nie wiadomo kiedy. Do tego czasu możecie podziwiać ich możliwości na poniższym materiale wideo:

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij