Udostępnij
Tweetnij

Cintiq 24HD touch i Cintiq 22HD – dotykowe ekrany piórkowe Wacom

Wacom wprowadza dwa nowe modele interaktywnych tabletów piórkowych, Cintiq 24HD touch i Cintiq 22HD. Choć to urządzenia skierowane do profesjonalnych projektantów, trudno o nich nie wspomnieć. Szczególnie o pierwszym z wymienionych, łączącym obsługę bezpośrednią (on-screen), z użyciem stylusa oraz kontrolę palcami z multidotykiem.

Wacom wprowadza dwa nowe modele interaktywnych tabletów piórkowych, Cintiq 24HD touch i Cintiq 22HD. Choć to urządzenia skierowane do profesjonalnych projektantów, trudno o nich nie wspomnieć.  Szczególnie o pierwszym z wymienionych, łączącym obsługę bezpośrednią (on-screen), z użyciem stylusa oraz kontrolę palcami z multidotykiem.

Przeczytaj koniecznie >> COBY Kyros – tanio czy dobrze?

Wacom Cintiq 24HD touch umożliwia użytkownikowi pracę obydwiema rękami, również z wykorzystaniem tradycyjnych przyborów do pisania – markerów czy farb. Nawigacja odbywa się za pomocą gestów, dzięki czemu pozycjonowanie, obracanie, przesuwanie jest bardzo intuicyjne. 24-calowe urządzenie oferuje rozdzielczość 1920×1200 pikseli w formacie 16:10, a także pokrycie 97% palety kolorów Adobe (ponad 1.07 miliarda barw). Wyświetlacz zaopatrzono w 10 przycisków ExpressKeys, w pełni programowalnych jako klawisze skrótów czy modyfikacji a także dwa pierścienie Touch Rings, dla ułatwionego powiększania/pomniejszania, przewijania czy zmiany rozmiarów pędzli. 24HD touch współpracuje z komputerami PC i Mac, zaś obsługa multidotyku jest możliwa we współpracy z oprogramowaniem Corel Painter 12.2 i Windows 7.

Mniejszy, bo 21,5-calowy model Cintiq 22HD to rozdzielczość 1920×1080 pikseli. Wbudowana w obudowę ramka umożliwia pochylenie tabletu i pracę pod kątem 10 do 65 stopni, oraz obrót do 180 stopni. Po dwóch stronach ekranu umieszczono po 8 konfigurowalnych przycisków ExpressKeys oraz po jednym klawiszu Touch Strips, umieszczonym na tylnym panelu z każdej strony, mogącym zostać użytym jako przycisk powiększania/pomniejszania, przewijania, zmiany rozmiaru pędzla, czy obrotu płótna.

Obydwa modele wyposażono w porty DVI-I i USB (ten ostatni z możliwością podłączania pamięci przenośnych). Dodatkowo pierwszy otrzymał Displayport i adapter DVI-I do VGA. Obydwa współpracują z rysikami Wacom Art Pen i Airbrush. W zestawie z każdym z tabletów znalazło się sporo dodatkowego softu, pośród którego znajdziemy: Adobe Photoshop Elements dla PC i Mac, Anime Studio Debut by Smith Micro, Autodesk SketchBook Express, Nik Software Color Efex Pro 4 Select Edition, a także 90-dniowa wersja próbna Corel Painter 12.

Wacom Cintiq 24HD touch pojawi się w sklepach w sierpniu, w cenie 3.699 dolarów. Nieco wcześniej bo w lipcu, na półki sklepowe trafi Cintiq 22HD. Jego cenę określono na 1.999 dolarów. Poniżej krótkie wideo przedstawiające możliwości tabletów Wacom.

 

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij