Udostępnij
Tweetnij

Tajemniczy tablet Hena w rękach FCC

Aby być dokładnym, to nieomal codziennie jakiś tablet z Androidem trafia na testy do FCC. My zwróciliśmy uwagę na model jaki pojawił się na stronie Komisji w dniu dzisiejszym.

Aby być dokładnym, to nieomal codziennie jakiś tablet z Androidem trafia na testy do FCC. My zwróciliśmy uwagę na model jaki pojawił się na stronie Komisji w dniu dzisiejszym.

Przeczytaj również >> Recenzja tabletu Yarvik GoTab Xerios

Hena MID-1107CM już wizualnie sprawia co najmniej pozytywne wrażenie. Psuje je jedynie proponowany przez producenta czas pracy baterii (patrz tabela u dołu) oraz sama nazwa, przyznacie – mało (jeśli w ogóle) spotykana.

Tablet wyposażono w 10,1-calową matrycę pojemnościową o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, procesor 1GHz Boxchip A10 (architektura ARM Cortex-A8) oraz 1GB pamięci operacyjnej i 4 do 16GB pamięci przechowywania. Hena pracuje pod kontrolą wszechobecnego już Androida 4.0. Na pokładzie znalazły się również: slot kart microSD, moduł WiFi 802.11n, portu mini HDMI i USB 2.0 a także frontowa kamerka VGA.

Tablet umożliwia odtwarzanie materiałów wideo w jakości 1080p HD, jednak jest jedno „ale”. Zgodnie z deklaracjami producenta, bateria urządzenia wytrzyma zaledwie 3,5 godziny oglądania wideo w tej jakości. Z kolei przy przeglądaniu Internetu tablet będzie pracował bez konieczności ładowania przez 4,5 godziny, zaś muzyki posłuchamy przez 13 godzin (przy wyłączonym ekranie). Wytrzymałość ogniwa stanowi zatem mniej niż połowę oferowanej przez tablety z porównywalnej półki cenowej , choćby Kindle Fire czy NOOK Tablet. Pozostaje mieć nadzieję, a dodajmy że jest to bardzo prawdopodobne, że tablet będzie kosztował sporo poniżej 200 dolarów. Choćby z uwagi na brak rozpoznawalności marki.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij