Udostępnij
Tweetnij

Wkrótce na rynku pierwszy tablet … Philipsa

Holenderski producent, kojarzony dotychczas z produktami rtv i agd, chce rozpocząć podbój rynku urządzeń mobilnych. Philips chce zadebiutować wprowadzając, początkowo na rynek chiński, 7-calowy tablet oparty na MIPS.

Holenderski producent, kojarzony dotychczas z produktami rtv i agd, chce rozpocząć podbój rynku urządzeń mobilnych. Philips chce zadebiutować wprowadzając, początkowo na rynek chiński, 7-calowy tablet oparty na MIPS.

Przeczytaj również >> Od Palm OS do webOS – jak innowator stał się niechcianym bankrutem

Tu należy się słowo wyjaśnienia. MIPS powstała w 1981 roku. Procesory wykorzystujące tę architekturę wykorzystywane były i są nadal w systemach zintegrowanych (tzw. embeeded) , a także w konsolach (Nintendo 64, Sony PlayStation, Sony PSP) czy routerach Cisco. Założeniem jest, czy raczej była, ich współpraca z systemem Windows CE.

Chipy architektury MIPS są popularne wśród producentów budżetowych i „bardzo” budżetowych urządzeń, jak nietrudno zgadnąć, z uwagi na ich niski koszt produkcji. Przytoczmy choćby pojawiający się już w naszych newsach, kosztujący 120 dolarów androidowy tablet Ainol Novo7.

Informacja o premierze tabletu Philipsa pojawiła się na konferencji Linley Tech Mobile. Niestety nie ma zbyt wielu informacji na ten temat. Wiadomo jedynie, że tablet będzie on pracował pod kontrolą Androida 4.0.

Czy producent telewizorów i robotów kuchennych ma szansę na przebicie się na zapchanym rynku? Tablety mogą się okazać jedną z niewielu szans dla Philipsa. Przypomnijmy, że ostatni rok finansowy, firma zamknęła z 1,8-miliardowymi stratami (USD). Czy tablet to strzał w dziesiątkę, mogący dźwignąć poważnie podupadającą machinę? Przekonamy się zapewne już niebawem…

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij