Udostępnij
Tweetnij

Androidowy tablet jako konsola do gry?

Choć przed tabletami PC długa droga do celu jakim jest zastąpienie konsol do gry, to niewątpliwie są one na drodze w dobrym kierunku. Świadczyć o tym może choćby to, co pojawiło się na portalu HDblog.it.

Choć przed tabletami PC długa droga do celu jakim jest zastąpienie konsol do gry, to niewątpliwie są one na drodze w dobrym kierunku. Świadczyć o tym może choćby to, co pojawiło się na portalu HDblog.it.

Acer Iconia Tab A500, do którego podłączono kontroler/pad Xboxa 360 stał się konsolą, wyświetlającą obraz na 40-calowym telewizorze Samsunga poprzez przewód HDMI. Przedmiotem eksperymentu stała się gra Shadowgun.

Choć w grze przeskalowanej do tak dużej wielkości obrazu da się zauważyć opóźnienia (lagi), to całość wygląda naprawdę całkiem dobrze. Na pewno da się w to grać z niekłamanie większą przyjemnością aniżeli na niewielkim wyświetlaczu tabletu. Zdecydowaną zaletą jest możliwość podłączenia kontrolera USB, do czego nie trzeba z kolei przekonywać nikogo, kto próbował kiedyś grać w grę typu FPS na urządzeniu z ekranem dotykowym. Całość tworzy choćby namiastkę tego co oferują prawdziwe konsole.

Są osoby, które przewidują że tablety zakończą erę komputerów stacjonarnych. Czy to samo może się stać z konsolami do gier? Oceńcie sami oglądając poniższy filmik:

httpv://www.youtube.com/watch?v=NW3-sIyql24-w&feature=player_embedded

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij