Udostępnij
Tweetnij

Instagram ma już 500 mln użytkowników

Instagram rośnie jak na drożdżach. Popularny serwis do zdjęć doczekał się już ponad 500 mln aktywnych użytkowników, z czego 300 mln osób odwiedza serwis każdego dnia.

Instagram rośnie jak na drożdżach. Popularny serwis do zdjęć doczekał się już ponad 500 mln użytkowników, z czego 300 mln osób odwiedza serwis każdego dnia. 

Instagram pochwalił się dziś nowymi statystkami. Na całym świecie jest już ponad 500 mln Instagramowiczów, a ponad 300 mln osób uruchamia aplikację każdego dnia. Dla porównania, we wrześniu 2015 roku ogłoszono przekroczenie bariery 400 mln aktywnych użytkowników, a więc osiągnięcie kolejnych 100 mln osób nie trwało zbyt długo.

Z informacji przekazanych przez przedstawicieli Instagramu wynika, że serwis staje się coraz bardziej globalny. Już ponad 80% wszystkich Instagramowiczów pochodzi spoza Stanów Zjednoczonych. Treści mają średnio 4,2 mld polubień dziennie, a liczba aktywnych użytkowników w ciągu ostatnich dwóch lat uległa podwojeniu.

Instagram został w 2012 roku przejęty przez Marka Zuckerberga za miliard dolarów i obecnie należy do Facebooka, który już od jakiegoś czasu monetyzuje serwis poprzez reklamy. Instagramowi do Facebooka jeszcze daleko, ale i tak jest drugim co do wielkości serwisem społecznościowym na całym świecie.

źródło: Instagram

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij