Udostępnij
Tweetnij

Google startuje ze specjalnym programem odnośnie bezpieczeństwa internetu dla dzieci

Google postanowiło wystartować z nowym programem, którego celem jest nauczenie dzieci, jak bezpiecznie korzystać z sieci. Projekt skierowany jest również do rodziców, by ci wiedzieli, na co dokładnie uważać i jak rozmawiać z dziećmi o niebezpieczeństwach. Google już wystartowało z Be Internet Awesome.

Google postanowiło wystartować z nowym programem, którego celem jest nauczenie dzieci, jak bezpiecznie korzystać z sieci. Projekt skierowany jest również do rodziców, by ci wiedzieli, na co dokładnie uważać i jak rozmawiać z dziećmi o niebezpieczeństwach. Google już wystartowało z Be Internet Awesome.

Internet to przydatne narzędzie, ale kryje w sobie wiele niebezpieczeństw. Sama mam małego brzdąca w domu i wiem, jak skomplikowanym jest, by utrzymać w ryzach ciekawość młodego człowieka. Jeśli nie będzie się pilnować dzieci, niepowołana osoba może go wykorzystać, może też udostępnić swoje dane obcym. Google o tym wie i postanowiło ruszyć z programem dla dzieci i rodziców odnoszącym się do bezpieczeństwa internetu.

Be Internet Awesome, bo tak program się nazywa, ma nauczyć dzieci, jak bezpiecznie korzystać z internetu, a rodziców – jak pilnować dzieci, żeby nie narażały się na niebezpieczeństwo. Nauczyciele mogą uzyskać dostęp do pełnego programu nauczania stworzonego w partnerstwie z Internet Keep Safe Coalition. Obejmuje on ćwiczenia, które uczą dzieci, aby unikać witryn wyłudzających informacje i prywatne informacje. Dla rodziców Google stworzyło serię specjalnych filmów, które udostępniane są z pomocą serwisu YouTube. Pomogą one rodzinom rozmawiać z dzieciakami o wszystkich trudnych kwestiach.

Google przygotowało specjalną grę dla dzieci

Gigant z Mountain View przygotował również specjalną grę dla dzieci o nazwie Interland, który ma uświadamiać dzieci o niebezpieczeństwach i uczyć ich prawidłowych zachowań podczas przeglądania stron w sieci. Interland składa się na 4 różne wyspy, w których znajdują się różnego rodzaju minigry. Sterowanie postaciami jest nieco oporne, ale zagadki i zadania są bardzo proste, więc dzieciaki bardzo szybko powinny się w tym świecie odnaleźć.

Google ma w planach rozwijanie pomysłu w najbliższych miesiącach. Zarówno grę, jak i inne informacje na temat programu znajdziecie na jego oficjalnej stronie. Niestety, wszystko dostępne jest w języku angielskim. Należy pamiętać o tym, by bezpiecznie wprowadzać dzieci w wirtualny świat, żeby później nie było takich sytuacji, jak przykładowo ta, kiedy 7-latek wydał 5900 dolarów w Jurassic World.

Źródło: beinternetawesome

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij