Udostępnij
Tweetnij

Google Fonts – nowa wersja strony z Material Design

Google Fonts doczekało się mocnego odświeżenia. Nową witrynę charakteryzuje przede wszystkim Material Design oraz kilka dodatkowych funkcji.

Google Fonts doczekało się mocnego odświeżenia. Nową witrynę charakteryzuje przede wszystkim Material Design oraz kilka dodatkowych funkcji.

Google Fonts

Google Fonts to strona internetowa, na której można za darmo pobierać dziesiątki różnego rodzaju czcionek. Serwis doczekał się właśnie przebudowy, w ramach której wprowadzono rozwiązania charakterystyczne dla Material Design.

Nowa, minimalistyczna wersja strony jest teraz bardziej przejrzysta. Ale nie tylko. Pojawiły się także nowe narzędzia, które mają ułatwić użytkownikowi wyszukanie odpowiedniej czcionki. Teraz możliwe jest wrzucenie tekstu na stronę i sprawdzenie, jak wygląda on z różnymi wersjami czcionek, wielkością czy pogrubieniem. Można jednocześnie porównać kilka wersji danego tekstu.

Odwrotnie jak w poprzedniej wersji, na nowej stronie to po prawej stronie mamy listę opcji, z pogrubieniem, wielkością czcionki czy wyszukiwaniem języka. To jednak nie wszystko – możemy zmieniać także wersje kolorystyczne strony. Do wyboru mamy czerwoną, czarną, niebieską i żółtą. Powyżej zamieściliśmy zrzut ekranu z nowego Google Fonts, poniżej natomiast zobaczycie screena ze starej wersji witryny dla porównania.

Google Fonts stara wersja

Źródło: fonts.google.com

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij