Udostępnij
Tweetnij

Wszystko jasne: Satya Nadella nowym szefem Microsoftu (wideo)

To już oficjalne wieści przekazane przez Microsoft: Satya Nadella zastąpił na stanowisku CEO giganta dotychczasowego jej szefa, Steve Ballmera.

Satya Nadella

To już oficjalne wieści przekazane przez Microsoft: Satya Nadella zastąpił na stanowisku CEO giganta dotychczasowego jej szefa, Steve Ballmera.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja gry RPG „Archangel”

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nadella pełnił dotychczas obowiązki vice szefa działu Microsoft zajmującego się przetwarzaniem w chmurze. Na to oficjalne przedstawienie czekał cały świat komputerowy od chwili, gdy Steve Ballmer publicznie oświadczył, iż ustępuje z zajmowanego stanowiska.

Satya Nadella, przypomnijmy, pełniąc poprzednią funkcję był odpowiedzialny między innymi za wprowadzenie Microsoftu w technologię przetwarzania w chmurze, a także za stworzenie usług takich jak Bing, SkyDrive (teraz, w związku z  przegranym procesem w sprawie nazwy usługi, funkcjonujący pod szyldem OneDrive) i oczywiście Xbox Live.

W oficjalnym oświadczeniu na temat swojego wyznaczenia na stanowisko CEO, Nadella podkreślił, że przed Microsoftem bardzo dużo pracy, jeśli ma stać się jednym z najbardziej kluczowych graczy na rynku oprogramowania i sprzętu na świecie.

„Microsoft ma szerokie możliwości, by jednak z nich skorzystać, musimy działać przejrzyście i szybciej pracować nad kontynuacją transformacji. Dużą częścią mojej roli jest przyspieszenie naszej zdolności do dostarczania innowacyjnych produktów naszym klientom w jeszcze szybszy sposób”.

Co ciekawe, jednocześnie z powołaniem Nadella, Zarząd firmy ogłosił, że Billowi Gatesowi powierzono zadanie sprawowania funkcji doradcy technologicznego.

Jeśli chcecie poznać dokładniej człowieka, który będzie od dzisiaj kierował jedną z największych firm na świecie, obejrzyjcie jego pierwszy wywiad:

Źródło: Microsoft

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij