Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 z komponentem dla bezprzewodowego ładowania od Energous i Dialog?

iPhone 8 ma być pierwszym smartfonem Apple’a, który ma umożliwić bezprzewodowe ładowanie baterii. Plotki na ten temat często łączą się z firmą Energous, która opracowuje podobne technologie. Możliwe, że iPhone 8 dla nowej funkcji otrzyma komponent DA4100 RF, który przygotowało Energous, a dystrybucją ma zająć się Dialog Semiconductor.

iPhone 8 ma być pierwszym smartfonem Apple’a, który ma umożliwić bezprzewodowe ładowanie baterii. Plotki na ten temat często łączą się z firmą Energous, która opracowuje podobne technologie. Możliwe, że iPhone 8 dla nowej funkcji otrzyma komponent DA4100 RF, który przygotowało Energous, a dystrybucją ma zająć się Dialog Semiconductor.

iPhone 8 ma pozwolić na bezprzewodowe ładowanie baterii. Mało tego, bo może to odbywać się na odległość. Takie plotki krążą po sieci już od jakiegoś czasu i temat właśnie powraca. Tym razem za sprawą nowego produktu firmy Energous, która prawdopodobnie jest zaangażowana w prace z Apple nad bezprzewodowym ładowaniem baterii.

Energous opracowało nowy układ scalony o nazwie DA4100 RF. Jest to uproszczona wersja systemu do bezprzewodowego ładowania o nazwie WattUp. Układ ma wielkość 7 x 7 mm i zawiera SoC ARM Cortex-M0+, transmiter RF oraz oferuje funkcje z zakresu zarządzania energią. System WattUp korzysta z niewielkich anten transmitujących prąd zamiast tacki do ładowania indukcyjnego. Obecnie próbki nowego układu trafiają do potencjalnych klientów i możliwe, że wśród nich jest też Apple, które może je użyć w ładowarkach dla smartfonów iPhone 8.

Apple iPhone 8

Energous zamierza zademonstrować nową technologię i utrzymuje, że jest ona w stanie ładować baterię nawet z odległości 18 stóp (około 5,5 metra). Nowy komponent jest w rzeczywistości pierwszym produktem powstałym we współpracy z Dialog Semiconductor, którą nawiązano w listopadzie. Układ będzie sprzedawany pod drugą marką. W zamian Dialog Semiconductor zaoferowało inwestycję w postaci 10 mln dolarów. Sugeruje się, że to właśnie Apple jest największym klientem Dialog i może zakupić nawet 70% wszystkich układów od tej firmy.

Zobacz także >> Te skróty 3D Touch z iOS 10 z pewnością warto znać

iPhone 8 w rzeczywistości może jednak dostać inne rozwiązanie niż to od Energous. Pewne plotki sugerują, że firma z Cupertino próbowała opracować samodzielnie funkcje z zakresu bezprzewodowego ładowania zamiast sięgać po gotowe rozwiązania innych. Zdają się to potwierdzać plotki sugerujące, że Apple nawiązało współpracę z firmą Lite-On Semiconductor, od której zamierza zakupić prostowniki GPP. Oczywiście, powyższe, jak i te plotki nigdy nie zostały skomentowane przez firmę z Cupertino, a więc nie wiemy, jak to będzie w rzeczywistości.

iPhone 8 będzie gotowy w przyszłym miesiącu

Apple planuje sfinalizować prace nad smartfonem iPhone 8 do końca tego kwartału. To oznacza, że specyfikacja i design powinny być gotowe najpóźniej w przyszłym miesiącu. Wynika to z faktu, że projekt musi być gotowy na kilka tygodni przed rozpoczęciem masowej produkcji, a ta najpewniej rozpocznie się już w pierwszej połowie czerwca. Apple musi wyprodukować miliony iPhone’ów 8. Po to, aby wprowadzić je od razu na jak największą liczbę rynków.

Poniżej obejrzysz film poświęcony nowościom z iOS 10.3:

źródło: Apple Insider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij