Udostępnij
Tweetnij

watchOS 10.4 i macOS 14.4 w wersjach RC. Co nowego z aktualizacją?

watchOS 10.4. i macOS 14.4 Sonoma to nowe uaktualnienia dla zegarków Apple Watch oraz komputerów Mac. Co nowego wprowadza nowa aktualizacja? Na liście są m.in. nowe emocji, ale na tym nie koniec zmian z systemów watchOS 10.4 i macOS 14.4 Sonoma, które deweloperzy oraz testerzy otrzymali w wersjach RC.

watchOS 10.4 i macOS 14.4 Sonoma to nowe uaktualnienia, które gigant z Cupertino udostępni wkrótce dla wszystkich użytkowników. Oprogramowanie wskoczyło w fazie RC (Release Candidate) i jego premiery dla wszystkich użytkowników spodziewamy się wraz z iOS 17.4 dla iPhone’ów. Tymczasem zobaczmy sobie, co nowego wprowadza nadchodząca aktualizacja.

Co nowego z aktualizacją watchOS 10.4

watchOS 10.4 to nowa aktualizacja dla zegarków z serii Apple Watch. Wprowadza ona pewne nowości oraz inne udoskonalenia. Oficjalny wykaz zmian widoczny jest niżej.

watchOS 10.4 zawiera nowe funkcje, ulepszenia i poprawki błędów, w tym:

  • Ustawienie „Dotknij, aby pokazać pełne powiadomienie” umożliwia teraz dwukrotne dotknięcie, aby rozwinąć powiadomienie
  • Korzystanie z Apple Pay z opcją Potwierdź z AssistiveTouch będzie wymagało podania hasła w celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa i nie będzie obsługiwało dwukrotnego wciśnięcia przycisku bocznego
  • Rozwiązano problem powodujący, że niektórzy użytkownicy doświadczali fałszywych dotknięć wyświetlacza
  • Naprawiono problem, który w przypadku niektórych użytkowników uniemożliwiał synchronizację kontaktów z Apple Watch

Firma oczywiście dodaje, że niektóre funkcje mogą nie być dostępne we wszystkich regionach lub na wszystkich urządzeniach Apple. Natomiast informacje o poprawkach obejmujących zabezpieczenia można znaleźć na tej stronie.

Co nowego z aktualizacją macOS 14.4 Sonoma

macOS Sonoma 14.4 wprowadza nowe emoji, a także inne funkcje, poprawki błędów i aktualizacje zabezpieczeń dla Twojego Maca.

Emoji

  • Nowe emoji grzyba, feniksa, limonki, zerwanego łańcucha i trzęsących się głów są teraz dostępne na klawiaturze emoji
  • 18 osób i wsparcie emoji ciała zwrócone w przeciwnym kierunku

Ta aktualizacja zawiera również następujące ulepszenia i poprawki błędów:

  • Tekst odcinka podcastów można przeczytać w całości, wyszukać słowo lub frazę, kliknąć, aby odtworzyć od określonego miejsca i użyć funkcji ułatwień dostępu, takich jak rozmiar tekstu, zwiększenie kontrastu i VoiceOver
  • Aktualizacje biznesowe w Wiadomościach dla Firm pozwalają otrzymywać aktualizacje, na które wyraziłeś zgodę, takie jak status zamówienia, powiadomienia o lotach, alerty o oszustwach lub inne transakcje od zaufanych firm
  • Pasek ulubionych Safari dodaje opcję wyświetlania tylko ikon stron internetowych
aktualizacja watchOS 10.4 macOS 14.4 co nowego
Aktualizacja watchOS 10.4 i macOS 14.4 Sonoma dostępna w wersjach RC.

Uaktualnienia macOS 14.4 i watchOS 10.4 w wersjach RC

Apple na razie udostępniło nowe aktualizacje testerom. Otrzymali oni watchOS 10.4 i macOS 14.4 Sonoma w wersjach RC, a więc w zasadzie już sfinalizowanych. W ciągu najbliższych dni oprogramowanie trafi w ręce wszystkich użytkowników i powinno to nastąpić jeszcze w tym tygodniu.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij