Udostępnij
Tweetnij

iPhone 15 Plus powstanie, choć Apple nie jest zadowolone ze sprzedaży

iPhone 15 Plus to smartfon, który nadal jest w planach Apple na 2023 r. Pomimo malejącego zainteresowania zeszłorocznym modelem. Spadająca sprzedaż tego smartfona została potwierdzona dostawami ekranów. Mimo to Apple chce wprowadzić do oferty telefon iPhone 15 Plus, ale może on być ostatnim z serii.

iPhone 15 Plus to jeden z czterech nowych telefonów Apple, które pojawią się w tegorocznej ofercie. Pomimo tego, że sprzedaż poprzednika jest dużo gorsza od oczekiwań. Dowodzą tego dane udostępnione przez analityka Younga Rossa, które dotyczą dostaw ekranów. Te jasno wskazują na malejące zainteresowanie 6,7-calowym modelem bez dopisku Pro w nazwie.

Apple iPhone 15 Plus

Już w grudniu dostawy ekranów dla modeli iPhone 14 Pro i Max osiągnęły łączny udział na poziomie aż 75 proc. To rekordowy wynik i oznacza on nic innego jak malejące dostawy dla najtańszego z telefonów oraz właśnie Plusa. W tym ostatnim przypadku w najbliższym czasie ma to być nie więcej niż 5 proc.

Apple iPhone 15 Plus i tak powstanie

Pomimo tego Apple nadal w planach na 2023 r. ma telefon iPhone 15 Plus. Wynika to z faktu, że firma nakreśla smartfonową strategię z dużym wyprzedzeniem. Może być jednak tak, że tegoroczny telefon będzie ostatnim z tej serii i w przyszłym roku takie urządzenie już się nie pojawi. Jak będzie w rzeczywistości, to przekonamy się z czasem.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij