Udostępnij
Tweetnij

macOS 12 Monterey – Apple rozwiązuje problemy z T2 na Macach z CPU firmy Intel

macOS 12 Monterey został udostępniony w zeszłym miesiącu. Obecnie Apple prowadzi program pilotażowy aktualizacji z numerkiem 12.1. Tymczasem pojawiły się

macOS 12 Monterey został udostępniony w zeszłym miesiącu. Obecnie Apple prowadzi program pilotażowy aktualizacji z numerkiem 12.1. Tymczasem pojawiły się pewne problemy na komputerach Mac, które mają procesory marki Intel oraz chipy T2. Teraz błędy te usunięto.

Wybrani właściciele Maców z procesorami Intela oraz układami T2 spotkali się z poważnymi błędami po wykonaniu aktualizacji do macOS 12 Monterey. Ich komputery nie chciały ponownie się uruchomić. Apple rozwiązało te problemy i te nie powinny już przysparzać bugów. Użytkownicy uszkodzonych maszyn powinni skontaktować się z pomocą producenta.

Apple rozwiązało problemy z macOS 12 Monterey na komputerach z CPU Intela i T2

Apple wyjaśnia, że wadliwy okazał się być firmware na komputerach z chipami T2. W przypadku Maców z CPU M1 jest on zintegrowany. Jednak na maszynach z procesorami firmy Intel był montowany na płycie głównej osobno (w komputerach z lat 2017-2020). W macOS 12 Monterey dodano poprawkę dla firmware, która pozwoli w przyszłości uniknąć takich sytuacji. Jest ona już częścią aktualizacji nowego systemu.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło: macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij