Udostępnij
Tweetnij

iPadOS 15 da aplikacjom dla iPada większy dostęp do pamięci RAM

iPadOS 15 to duża aktualizacja oprogramowania dla tabletów z serii iPad. Apple wraz z nią wprowadzi także zmiany dla deweloperów. Ich aplikacje będą mogły uzyskać dostęp do większej pamięci RAM. W przypadku modelu iPad Pro z 16 GB RAM-u iPadOS 15 zwiększy te możliwości z 5 do aż 12 GB.

iPadOS 15 jest już dostępny w wersji RC. To duża aktualizacja oprogramowania dla tabletów iPad, którą Apple udostępni dla wszystkich użytkowników już w poniedziałek. Wprowadzi ona sporo nowości i pewne zmiany docenią także deweloperzy aplikacji. Ci będą mogli uzyskiwać dostęp do większej pamięci RAM.

Apple wraz z aktualizacją iPadOS 15 zwiększy dostępną dla aplikacji pamięć operacyjną. W przypadku modelu iPad Pro z 16 GB RAM-u limit ten zostanie podniesiony z 5 GB do aż 12 GB. W przypadku innych tabletów z chipem M1 będzie to do 6 GB. Zmiana jest spora, ale nie obejmuje bufora.

Aktualizacja iPadOS 15 nie zwiększy w iPadach bufora dla aplikacji

iPadOS 15 nie wprowadza jednak zmian obejmujących bufor aplikacji. W przypadku iPada Pro z 16 GB RAM-u rozmiar pozostaje na poziomie 4 GB. Natomiast w przypadku pozostałych modeli będzie to 2 GB. Nawet w momencie, gdy aplikacje zażądają zwiększonego dostępu do pamięci.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij