Udostępnij
Tweetnij

iOS 15 pozwoli osadzać klipy aplikacji jako karty na stronach

iOS 15 wprowadza także nowości obejmujące klipy aplikacji. Twórcy osadzą je na stronach jako pełnoekranowe karty. Taką funkcję z iOS 15 dostrzeżono w wideo.

iOS 15 wprowadza wiele nowości. Wśród nich są także udoskonalenia obejmujące klipy aplikacji. Są to specjalne wycinki oprogramowania, które pozwalają je uruchamiać bez instalowania. Apple pozwoli je osadzać jako pełnoekranowe karty. Będzie to możliwe na stronach internetowych.

Taka nowość z iOS 15 została dostrzeżona w jednym z filmów z WWDC 2021. Apple omówiło tam udoskonalenia obejmujące właśnie klipy aplikacji. Deweloperzy będą mogli je osadzić na stronach. Wiemy, że będą miały postać pełnoekranowych kart. W ten sposób będzie można uruchomić i wypróbować daną aplikację bez potrzeby jej wcześniejszego instalowania na iPhonie czy iPadzie.

klipy aplikacji Apple iOS 15 karty strony

Zmiany obejmujące klipy aplikacji wraz z finalnym iOS 15

Nowość zostanie wprowadzona w finalnej wersji aktualizacji iOS 15, której spodziewamy się na iPhone’ach we wrześniu tego roku. Nie zabraknie jej także w systemie iPadOS 15 dla iPadów. Więcej informacji poświęconych usprawnieniom dla klipów aplikacji możecie zobaczyć na wideo udostępnionym przez Apple. Znajdziecie je w linku źródłowym.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij