Udostępnij
Tweetnij

iOS 14.5 dodaje ochronę przed śledzeniem. Apple wyjaśnia, czemu opcja jest wyszarzona

iOS 14.5 już jest. Aktualizacja wnosi ochronę przed śledzeniem przez aplikacje. Czasem jednak jest wyszarzona. Apple wyjaśnia, dlaczego tak jest w iOS 14.5.

iOS 14.5 to duża aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów, która wnosi wiele nowości. Wśród nich jest także ochrona przed śledzeniem przez aplikacje firm trzecich. Nowa funkcja wywołała spory, ale część użytkowników twierdzi, że u nich w ustawieniach jest wyszarzona. Apple opublikowało dokument z wyjaśnieniem, dlaczego tak może być.

iOS 14.5 jak włączyć ochrona przed śledzeniem prywatność

U części użytkowników po instalacji iOS 14.5 opcja Pozwalaj aplikacjom żądać możliwości śledzenia jest szara i nic z tym suwakiem nie można zrobić. Widzicie to na przykładowym zrzucie ekranowym. Przyczyn może być kilka. Oto one.

iOS 14.5 nie działa ochrona przed śledzeniem aplikacje Apple

Apple ujawnia, kiedy ochrona przed śledzeniem z iOS 14.5 jest wyszarzona

  • W przypadku użytkowników z kontami dzieci lub poniżej 18 roku życia według roku urodzenia, którzy są zalogowani przy użyciu swojego Apple ID
  • Jeśli Twój Apple ID jest zarządzany przez instytucję edukacyjną lub używa profilu konfiguracyjnego, który ogranicza śledzenie
  • Jeśli Twój Apple ID został utworzony w ciągu ostatnich trzech dni

Jeśli więc na waszym urządzeniu ta opcja też jest niedostępna, to najprawdopodobniej wynika to właśnie z jednego lub kilku z wyżej opisanych powodów.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij