Udostępnij
Tweetnij

iOS 13 na iPhone’ach z ograniczeniami, których nie doceni Facebook. Messenger i WhatsApp bez VoIP w tle

iOS 13 ma wprowadzić w iPhone’ach ograniczenia obejmujące VoIP. Apple chce, aby takie dane nie były przesyłane w tle. Dlatego spowoduje to ograniczenia w aplikacjach Facebook Messenger i WhatsApp, które nie będą mogły korzystać z protokołów VoIP, gdy nie będą uruchomione na ekranie.

iOS 13 znajduje się obecnie w fazie beta testów, ale już w przyszłym miesiącu Apple udostępni to uaktualnienie dla iPhone’ów dla wszystkich użytkowników. Tymczasem The Information uzyskał informacje na temat ograniczeń, które mogą zostać wprowadzone w obsłudze protokołów VoIP. Dotkną one takie aplikacje, jak WhatsApp czy Facebook Messenger. Co dokładnie ma ulec zmianie?

Facebook Messenger czy WhatsApp są obecnie w stanie korzystać z protokołów VoIP w tle, a więc aplikacje nie muszą być w tym celu uruchomione na ekranie. Ciągłość trybu zapewnia im m.in. szybsze połączenia. Z drugiej strony, mogą w tym czasie także zbierać dane użytkowników iPhone’ów. Dlatego Apple planuje wraz z iOS 13 to uciąć.

Apple iOS 13 kiedy premiera prywatność iPhone Facebook Messenger WhatsApp zmiany ograniczenia VoIP

Zmiany w iOS 13 dotkną Facebooka, ale najbardziej WhatsApp

WhatsApp może być tą aplikacją, która zostanie najbardziej „pokrzywdzoną”, gdy Apple udostępni iOS 13 na iPhone’y. Facebook używa w niej protokołu VoIP do szyfrowania połączeń typu end-to-end. Deweloperzy mają rzekomo podporządkować się do nowych zmian do kwietnia 2020 roku.

Facebook zapewne będzie szukać sposobów, aby obejść modyfikacje, które Apple wprowadzi w iOS 13. Gigant z Cupertino już wcześniej ogłosił, że zamierza lepiej dbać o prywatność użytkowników iPhone’ów. Zmiany mają na celu pomóc mu to osiągnąć. Premiery nowej aktualizacji spodziewajmy się we wrześniu.

Przeczytaj także: Google Maps – trik i funkcje, które warto znać

źródło: The Information

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij