Udostępnij
Tweetnij

iPhone 2019 bez 3D Touch. Apple potwierdza to wraz z iOS 13 i iPadOS

iPhone 2019 nie otrzyma już ekranu z 3D Touch. Zdaje się to potwierdzać samo Apple w systemach iOS 13 i iPadOS. W nich zaszyto szybkie akcje i te zastępują funkcje dostępne do tej pory tylko na smartfonach z 3D Touch. Wraz z iOS 13 stanie się to zbędny bajer i dlatego Apple w iPhone’ach na 2019 rok raczej funkcji nie zaimplementuje.

iPhone 2019 jest obecnie w ogniu przecieków. Do premiery jest jeszcze trochę czasu i już jakiś czas temu sugerowano, że nowe modele telefonów Apple nie dostaną 3D Touch. Zdaje się to potwierdzać także iOS 13 i iPadOS. W nowych systemach zapewniono szybkie akcje, które dostępne będą na wszystkich wspieranych urządzeniach.

3D Touch wymaga warstwy sprzętowej, a to podnosi koszty produkcji. Dlatego jest niemal pewnym, że to zbędny bajer i iPhone 2019 zostanie pozbawiony takiego elementu. W zamian pojawią się wspomniane szybkie akcje, które można uruchamiać na dowolnych urządzeniach z iOS 13 i iPadOS, a więc także na tabletach. Bez potrzeby stosowania elementu sprzętowego, jak to jest w 3D Touch.

Apple iPadOS iOS 13 iPhone 2019 3D Touch szybkie akcje

Szybkie akcje będą dostępne na wszystkich urządzeniach, które dostaną aktualizację jesienią tego roku. Pozbycie się 3D Touch w iPhone’ach na 2019 rok sugerowano jeszcze przed oficjalną zapowiedzią iOS 13 i iPadOS. Dowodziły tego m.in. commity znalezione w WebKicie.

iPhone 2019 z premierą we wrześniu, a potem Apple udostępni iOS 13

iPhone’y na 2019 rok będą trzy i wszystkie z nich mogliśmy już zobaczyć na renderach Onleaks. Premiera odbędzie się zapewne w pierwszej połowie września. Natomiast w drugiej połowie tego samego miesiąca Apple udostępni dla wszystkich aktualizacje do iOS 13 i iPadOS.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij