Udostępnij
Tweetnij

Sprzedaż iPhone’ów w dół, ale Apple notuje świetne wyniki w innych kategoriach

Apple opublikowało wyniki finansowe za poprzedni kwartał. Sprzedaż iPhone’ów poleciała w dół, bo zyski z tej kategorii produktów są niższe niż rok wcześniej. Jednak zauważono świetne wyniki Apple w innych kategoriach. Usługi czy wearables to obszary, które rosną w zastraszającym tempie. Firma z Cupertino ma już 390 mln użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Apple opublikowało najnowsze wyniki finansowe za pierwszy kwartał tego roku, który dla firmy był drugim kwartałem roku fiskalnego. Spadła sprzedaż iPhone’ów, ale rosną przychody z innych działów, jak usługi i wearables. Gigant z Cupertino zamknął kwartał z zyskiem w postaci 11,6 mld dolarów. Natomiast przychody wyniosły 58 mld dolarów.

Spadająca sprzedaż iPhone’ów spowodowała, że te nadal są tym produktem, który generuje najwięcej zysków dla Apple. Jednak udział w zeszłym kwartale wyniósł już „tylko” 54%. Niestety, nie wiadomo, ile dokładnie telefonów z iOS sprzedano. To informacja, której gigant z Cupertino już nie podaje w raportach dla inwestorów.

Wyniki Apple sprzedaż iPhone'ów airPods Apple Watch usługi
fot.: Macrumors

Sprzedaż iPhone’ów spada, ale Apple zarabia na usługach i wearables

Apple może sprzedaje coraz mniej iPhone’ów, ale rosną zyski w innych kategoriach. W zeszłym kwartale odnotowano rekordowe przychody z usług, które zamknęły się w kwocie aż 11,5 mld dolarów. Świetnie radzi sobie także dział wearables, gdzie odnotowano przychód na poziomie aż 5,1 mld dolarów. W tym „worku” znajdują się Apple Watche czy słuchawki AirPods. Tim Cook przekazał w trakcie telekonferencji, że to ostatnie są wręcz rozchwytywane i firma nie nadążą z produkcją. Apple ma już 225 mld dolarów w gotówce i papierach wartościowych. Prognoza przychodu na ten kwartał wynosi 52,5-54,5 mld dolarów.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte opcje

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij