Udostępnij
Tweetnij

iOS 12.2 beta 5 z lepszym audio w wiadomościach na iPhone’ach. Apple sięgnęło po kodek Opus

iOS 12.2 beta 5 wprowadza ważną nowość. Apple sięgnęło po kodek Opus i dzięki temu wiadomości audio nagrywane na iPhone’ach lub iPadach będą brzmiały teraz lepiej i będą głośniejsze. Premiera aktualizacji iOS 12.2 jest już blisko. Apple powinno ją udostępnić na iPhone’y niedługo po marcowej konferencji.

iOS 12.2 beta 5 Apple udostępniło do testów kilka dni temu. Co ciekawe, w tej wersji systemu pojawia się niespodzianka. To nowy kodek Opus, którego używa m.in. Facebook czy twórcy Telegramu. W ten sposób podnosi się znacząco jakość nagrywanych rozmów audio w aplikacji Wiadomości na iPhone’ach i iPadach.

Kodek Opus zaszyty w iOS 12.2 beta 5 pozwala na nagrywanie wiadomości audio z częstotliwością 24 tys. Hz. Natomiast wcześniej Apple korzystało z gorszego rozwiązania, które zapewniało tylko 8 tys. Hz. W ten sposób jakość wysyłanych nagrań w iPhone’ach i iPadach się polepszy. Nagrania będą wyraźniejsze i głośniejsze. Zresztą, zobaczcie sobie to porównanie sami poniżej.

iOS 12.2 zaraz po marcowej konferencji Apple

Apple obecnie przygotowuje się do marcowej konferencji. Wiemy, że odbędzie się ona dokładnie 25 marca. Niedługo po tym gigant z Cupertino udostępni nowe systemy. Wśród nich będzie aktualizacja do iOS 12.2 dla iPhone’ów i iPadów, który od kilku tygodni znajduje się na etapie beta testów.

iOS 12.2 wprowadzi także inne nowości od wspomnianego kodeku Opus w aplikacji Wiadomości. Szerzej na ich temat możecie przeczytać w tym artykule oraz tutaj. Do publicznej dostępności pozostało już tylko kilka dni.

Przeczytaj także: Facebook i Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: Twitter

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij