Udostępnij
Tweetnij

iOS 12.1.4 rozwiązuje na iPhone’ach także problem z Live Photos

iOS 12.1.4 to najnowsza aktualizacja dla iPhone’ów i iPadów, którą udostępniło Apple. Rozwiązuje ona problem z FaceTime, który umożliwiał podsłuch rozmówcy. To jednak nie wszystko, bo Apple w trakcie audytu znalazło także lukę powiązaną z Live Photos. Uaktualnienie do iOS 12.1.4 również rozwiązuje ten błąd.

iOS 12.1.4 udostępniono wczoraj wieczorem. Nastąpiło to po pewnych opóźnieniach, o których poinformowano w zeszłym tygodniu. Apple rozwiązuje w nowej aktualizacji błąd z FaceTime, który pozwalał podsłuchiwać rozmówców. Nowa aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów rozwiązuje też problem z Live Photos.

Apple w wypowiedzi dla Macrumors przekazało, że w trakcie przeprowadzonego audytu udało się także znaleźć wcześniej nieznaną lukę związaną z Live Photos. Jest ona jakoś powiązana ze wspomnianym FaceTime, ale nie wiadomo, jak dokładnie, bo takich informacji nie ujawniono. W każdym razie dzięki iOS 12.1.4 użytkownicy iPhone’ów nie muszą się już o to obawiać.

iOS 12.1.4 to aktualizacja, którą na pewno warto zainstalować na iPhone’ach

iOS 12.1.4 nie wprowadza nowych funkcji, ale i tak jest aktualizacją, którą warto zainstalować na iPhone’ach i iPadach. Przede wszystkim z racji tego, że rozwiązuje wspomniane problemy w FaceTime. To dosyć poważna luka i wiemy, że Apple planuje wynagrodzić nastolatka, który ją znalazł. Uaktualnienie już można ściągać.

Pamiętajcie, że iOS 12.1.4 zainstalujecie po nawiązaniu na iPhone’ach połączenia z siecią Wi-Fi. Instalacja ponadto wymaga co najmniej 50% baterii lub podłączonej ładowarki. Wczoraj Apple udostępniło także uaktualnienie uzupełniające dla macOS 10.14.3. Tam również rozwiązano błędy powiązane z FaceTime.

Przeczytaj także: AirPods – triki i sztuczki, które warto znać

źródlo: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij