Udostępnij
Tweetnij

iOS 12.1.4 do pobrania. Co nowego w tej aktualizacji Apple dla iPhone’ów?

iOS 12.1.4 to najnowsza aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów, którą udostępniło Apple. Usunięto tu poważny błąd powiązany z luką w komunikatorze FaceTime. Apple udostępniło dziś także uaktualnienie dla macOS 10.14.3. Ten system oraz iOS 12.1.4 są już dostępne do pobrania dla wszystkich.

iOS 12.1.4 Apple udostępniło dosłownie przed chwilą, co zapowiedziano w zeszłym tygodniu. To ważne uaktualnienie oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów, w którym usunięto groźny błąd w komunikatorze FaceTime. Dziś udostępniono także aktualizację dla macOS 10.14.3 dla użytkowników komputerów Mac. W tym przypadku też usunięto błąd powiązany z wymienioną aplikacją.

W FaceTime znaleziono problem, który objawiał się możliwością podsłuchiwania rozmówców w FaceTime jeszcze przed odebraniem przez nich połączenia. Apple najpierw ogłosiło, że wyłącza rozmowy grupowe w komunikatorze. Było to jednak tylko tymczasowe rozwiązanie. Właściwe nadchodzi z aktualizacjami iOS 12.1.4 oraz macOS 10.14.3. Informacje na temat zawartości poprawek z zakresu bezpieczeństwa znajdziecie, już tradycyjnie, na tej stronie.

iOS 12.1.4 i poprawka dla macOS 10.14.3 już do pobrania

Apple udostępniło iOS 12.1.4 oraz macOS 10.14.3 poprzez mechanizmy do automatycznych aktualizacji. Na iPhone’ach i iPadach musicie udać się sekcji Ustawienia, Ogólne i Uaktualnienia. Tu po chwili pokaże się dostępność nowej aktualizacji. Na Macach trzeba otworzyć Preferencje systemowe i udać się do panelu Uaktualnienia.

iOS 12.1.4 i macOS 10.14.x to pomniejsze aktualizacje oprogramowania. Nie znajdziemy tu nowych funkcji, ale te są w przygotowaniu. Pojawią się one w uaktualnieniach z numerami 12.2 oraz 10.14.3 Jeśli zastanawiacie się nad tym, co nowego szykuje Apple dla użytkowników iPhone’ów, to odpowiedź znajdziecie w tym artykule.

Przeczytaj także: AirPods – trik i sztuczki, które warto znać

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dritone

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij