Udostępnij
Tweetnij

Apple obcina zamówienia na smartfony iPhone Xs i Xr

Apple, jak mówi najnowszy raport DigiTimes, obcina zamówienia na smartfony iPhone Xs i iPhone Xr. Przyczyną ma być mocno spadająca sprzedaż obu urządzeń. Jak donosi raport, niektóre firmy mają już wielkie problemy związane z brakiem zamówień na nowe komponenty. Część pracowników musiała się pożegnać ze swoją pracą.

Apple nie podaje już wyników sprzedaży swoich smartfonów. Do niedawna ujawniał jeszcze ogólna liczbę wszystkich sprzedanych telefonów z iOS, ale od tego kwartału już nie będzie. Może to jednak być dobra decyzja, bo, jak się okazuje, kolejny raz zmniejsza zapotrzebowanie na smartfony iPhone Xr oraz iPhone Xs.

Apple, jak sugeruje DigiTimes, obcięło bardzo mocno zamówienia na wspomniane smartfony. Odbije się to nie tylko na samej firmie, ale głównie na dostawcach komponentów. Najnowszy raport mówi, że pierwszy cios trafił we wspomnianych dostawców już w listopadzie. Przykładem może być Largan Precision, które już bardzo odczuło braki zamówień. Career Technology też nie trzyma się zbyt dobrze. Ostatnio firma musiała zwolnić aż 110 pracowników przez wzgląd na cięcia firmy z Cupertino.

Apple iPhone Xs Max tryb portretowy bokeh rozmycie tła w iOS 12.1 beta 1 beautygate

Apple może odczuć wzrost sprzedaży smartfonów iPhone Xs i Xr

Nie tak dawno pisaliśmy o raporcie, który twierdził, że zamówienia na telefon iPhone Xr zostały zmniejszone nawet o jedną trzecią. W ubiegłym roku usłyszeliśmy podobne historie o cięciach produkcyjnych po debiucie modelu X. Apple może zmniejszać zamówienia, ale z drugiej strony nadchodzi okres świąt, więc sprzedaż zdecydowanie wzrośnie. Nie wiadomo jednak, czy DigiTimes odnosi się do ostatnich plotek o obniżkach, czy może ma nowe informacje na temat drugiej fali cięć zamówień.

Apple jest raczej świadome tego, że Xs to dość drogi smartfon, na który nie każdy może sobie pozwolić. Nie każdy chce również sięgać po tańszy model. Nie jest jasne, na ile jest to problem dla firmy. Ogólnie rzecz biorąc, średni przychód powinien wzrosnąć ze względu na cenę urządzeń. Firma nie musi zatem sprzedać aż tak sporej liczby urządzeń, by uzyskać ten sam wynik.

Zobacz także: AirPods – triki. Sztuczki, które warto znać

Źródło: DigiTimes

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij