Udostępnij
Tweetnij

FBI zmusiło posiadacza telefonu iPhone X do odblokowania go poprzez Face ID

Face ID to technologia Apple, która ma na celu odblokowywanie telefonu z pomocą naszej twarzy. Została ona zastosowana pierwszy raz w smartfonach iPhone X. Do tej pory nie była jednak wykorzystywana ze względów prawnych. Teraz jednak jeden z użytkowników został zmuszony do jej wykorzystania, by odblokować telefon.

Face ID zostało wprowadzone wraz z telefonem iPhone X. Jest to nowa forma uwierzytelniania skupiająca się wokół rozpoznawania twarzy. Do tej pory nie używano tego elementu do działań prawnych. Teraz jednak się to zmieniło. Jak mówią najnowsze doniesienia, ostatnio jeden z użytkowników wspomnianego telefonu Apple został zmuszony przez FBI do odblokowania go używając właśnie tej funkcji.

Jak mówią zagraniczne media, incydent miał miejsce w sierpniu. Podczas przeszukania mieszkania 28-letniego Granta Michalskiego znaleziono jego zablokowany telefon. Jak się okazało, można go było odblokować z pomocą Face ID. Agenci przeszukujący mieszkanie zmusili Michalskiego do użyczenia twarzy, by można było zajrzeć do zawartości smartfona.

iPhone X nie jest jedynym smartfonem z Face ID

Jak potwierdzono, w smartfonie znaleziono wiele dowodów na to, że Michalski posiadał dziecięcą pornografię. Zatrzymano go i postawiono w stan oskarżenia. Sam oskarżony współpracował z policją umożliwiając jej sprawdzanie czatów, zdjęć i innych dowodów mających udowodnić jego winę. Ostatecznie jednak wniosło to wiele wątpliwości co do użycia Face ID przez organy ścigania. Jak stwierdził jeden amerykański sąd, Face ID i Touch ID nie działają jednak jak kod, który wprowadzamy do naszych telefonów. Jest to pierwszy przypadek zmuszenia posiadacza iPhone’a do wykorzystania Face ID do odblokowania smartfona. Teraz podniesie się najprawdopodobniej dyskusja z tym związana. Technologii używa iPhone X, a także iPhone Xs i Xs Max. W przypadku starszych smartfonów Apple mamy do czynienia z Touch ID, którym jest czytnik linii papilarnych.

Zobacz także: AirPods – triki. Sztuczki, które warto znać

Źródło: MacRumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij