Udostępnij
Tweetnij

Apple Park i klocki LEGO. Co wyszło z tego połączenia?

Apple Park jest już w użyciu od dłuższego czasu. To tutaj odbywają się teraz ważniejsze konferencje firmy z Cupertino i to tu można było pierwszy raz zobaczyć smartfony iPhone Xs (Max) oraz Xr. Okazuje się, że projekt jest również źródłem inspiracji dla innych. Przykładem może być Spencer R, który stworzył zminiaturyzowaną wersję kampusu z klocków LEGO.

Apple Park to nowa siedziba firmy z Cupertino, którą budowano kilka lat. Przez ten czas mogliśmy patrzeć na to, jak wyglądało planowanie, następnie stawianie budynków, a nawet sadzenie roślinności czy rozstawianie paneli słonecznych. Nowa siedziba firmy wciąż jest hitem nie tylko wśród osób na bieżąco podążających za nowinkami technologicznymi, ale również wśród miłośników… klocków LEGO.

Nie, nie żartujemy. Apple Park stał się inspiracją do stworzenia całkowicie nowej, ciekawej budowli z popularnych, duńskich klocków. Na makiecie widzimy nie tylko sam budynek w kształcie UFO, ale również inne elementy, jakie składają się na wspomnianą siedzibę. Można tutaj chociażby wspomnieć o Steve Jobs Theater, w którym odbywają się aktualnie ważne konferencje firmy z Cupertino. To tam właśnie został zapowiedziany między innymi nowy iPhone Xs (Max) oraz iPhone Xr.

apple park campus 2 klocki lego 2

Apple Park w wersji LEGO z niewiarygodnymi szczegółami

To jednak nie wszystko. Twórca projektu, Spencer R, skupił się również na innych, bardzo małych szczegółach. Można tu zwrócić uwagę między innymi na niewielkie korty tenisowe znajdujące się na terenie kampusu. Pojawiają się nawet parkingi czy park z ważnymi ścieżkami pomiędzy koronami drzew. Widać również fitness center, w którym ćwiczą pracownicy kampusu. Widoczny jest także budynek R&D, w którym testowane i obmyślane są nowe projekty. Trzeba przyznać, że Spencer R wykonał kawał dobrej roboty i bardzo przyłożył się do swojej pracy. Poziom szczegółów projektu z LEGO jest fenomenalny. Możecie porównać go ze zdjęciami kampusu. Więcej zdjęć znajdziecie w serwisie Flickr. Link znajdziecie w źródle.

Zobacz także: AirPods – triki. Sztuczki, które warto znać

Źródło: Flickr

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij