Udostępnij
Tweetnij

Apple kolejny raz wzięło udział w pochodzie Pride Parade

Apple od lat znane jest z tego, że wspiera ludzi różnej płci, narodowości i orientacji seksualnej. Gigant ponownie wziął udział w bardzo ważnej paradzie środowiska LGBT, która odbyła się niedawno w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. Na zdjęciach widać, że w pochodzie Pride Parade wziął udział również Tim Cook.

Apple jest firmą, która od lat wspiera środowisko LGBT. W tym roku ponownie pracownicy firmy wzięli udział w paradzie Pride Parade, która miała miejsce w San Francisco, w Stanach Zjednoczonych. Na Twitterze pojawia się wiele zdjęć z tego wydarzenia. Widać na nich, że w paradzie wziął udział sam Tim Cook.

Środowisko LGBT wspiera zarówno osoby homoseksualne, jak i transpłciowe. Sam Tim Cook jest homoseksualistą, o czym niejednokrotnie otwarcie wspominał. Teraz kolejny raz przedstawiciele Apple postanowili pokazać wsparcie dla wspomnianej grupy osób. Na Twitterze pojawiają się zdjęcia prezesa firmy w otoczeniu innych pracowników, w tym stażystów. Aktualnie nie wiadomo, ilu pracowników faktycznie wzięło udział w paradzie, jednak nieoficjalnie podaje się, że było to około 1000 osób.

Apple Tim Cook parada San Francisco

Pracownicy Apple, w tym Tim Cook, ze specjalnymi koszulkami

Na zdjęciach widać, że przedstawiciele firmy mają założone specjalne koszulki, mające odwzorowywać okazję. Widać na nim logo kalifornijskiego giganta, ale na brzegach widoczne są kolory charakterystyczne dla LGBT. Sam Tim Cook również miał założoną wspomnianą koszulkę. Przypomnijmy, że Apple aktualnie jest jedną z niewielu firm na świecie, która równo wynagradza pracowników bez względu na płeć.

Firma sprzeciwia się również polityce Donalda Trumpa. Trump niechętnie podchodzi do Apple. Już wcześniej gigant miał problemy z politykiem, kiedy ten podczas swojej kampanii nawoływał do jego bojkotu. Chodziło tutaj o odblokowanie telefonu jednego z terrorystów. Trump chce także, by firma przeniosła produkcję swoich urządzeń do USA.

Zobacz również: iOS 12 pozwala zablokować dostęp do konkretnych aplikacji

Źródło: Twitter

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij