Udostępnij
Tweetnij

Apple uruchamia program naprawy klawiatury w laptopach MacBook i MacBook Pro

Apple poinformowało, że uruchamia program naprawy klawiatury laptopów MacBook i MacBook Pro. W tych od kilku lat stosowana jest nowa klawiatura motylkowa, ale okazuje się, że ta nie jest pozbawiona wad. Użytkownicy laptopów skarżyli się na problemy. Apple w końcu zareagowała i tak wystartowała nowa akcja serwisowa.

Program naprawy klawiatury w laptopach MacBook i MacBook Pro to nowa akcja serwisowa, o której poinformowało Apple. W laptopach z logo nadgryzionego jabłka od 2015 roku stosowana jest nowa klawiatura motylkowa. Ta jest bywa dosyć psotliwa. Użytkownicy skarżą się na różne problemy, a sama naprawa takiej klawiatury jest naprawdę droga. Doszło do sytuacji, że nawet złożono zbiorowe pozwy sądowe i w końcu firma z Cupertino zareagowała.

Problemy te objawiały się m.in. nieoczekiwanym powtarzaniem się liter i innych znaków, brakiem liter lub znaków czy też brakiem poprawnego działania poszczególnych klawiszy. Program naprawy klawiatury w MacBookach będzie dokonywany za darmo. To oznacza, że klienci za naprawę nic nie zapłacą. Jakby tego było mało, to ci klienci, którzy wcześniej zapłacili za wymianę klawiatury, będą mogli odzyskać wydane pieniądze. Poniżej lista komputerów, których dotyczy nowa akcja serwisowa Apple’a.

Te laptopy MacBook obejmuje nowy program naprawy klawiatury

  • MacBook (Retina, 12-calowy, z początku 2015 roku)
  • MacBook (Retina, 12­-calowy, z początku 2016 roku)
  • MacBook (Retina, 12-calowy, z 2017 roku)
  • MacBook Pro (13­-calowy, z 2016 roku, dwa porty Thunderbolt 3)
  • MacBook Pro (13-­calowy, z 2017 roku, dwa porty Thunderbolt 3)
  • MacBook Pro (13-calowy, z 2016 roku, cztery porty Thunderbolt 3)
  • MacBook Pro (13-­calowy, z 2017 roku, cztery porty Thunderbolt 3)
  • MacBook Pro (15-­calowy, z 2016 roku)
  • MacBook Pro (15-calowy, z 2017 roku)

Apple program naprawy klawiatury MacBook Pro

Innych komputerów Apple’a nowy program naprawy klawiatury nie dotyczy. Klienci, którzy mają wadliwe komputery, powinni udać się do najbliższego autoryzowanego serwisu, gdzie następnie zostanie wykonana darmowa naprawa. Najpierw jednak serwisanci sprawdzą, że urządzenie rzeczywiście kwalifikuje się do nowej akcji serwisowej. Oczywiście, trzeba mieć na uwadze, że będzie to wiązało się z koniecznością pozostawienia laptopa na jakiś czas. Naprawa z pewnością nie będzie dokonywana od ręki.

Program naprawy klawiatury obowiązuje przez cztery lata od daty pierwszego zakupu komputera. Zakres gwarancji nie odgrywa tu żadnej roli. Apple dokona naprawy także w tych komputerach, które nie są już chronione gwarancją.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Jak go dodać we własnym telefonie?

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij