Udostępnij
Tweetnij

iPhone X ma łatwo pękające szkło na obiektywach? Użytkownicy narzekają, ale Apple nie reaguje

iPhone X nie jest najmocniejszym sprzętem i łatwo go uszkodzić. Teraz użytkownicy donoszą coraz częściej o kolejny problemie. Według nich obiektyw w smartfonie niezwykle łatwo pęka. Część z przypadków odnosi się do opuszczenia telefonu, ale niektórzy użytkownicy twierdzą, że ich sprzęt nigdy im nie upadł, a i tak mają problem. Apple nie chce przy tym wymieniać części na gwarancji.

iPhone X ma kolejny problem. Jak donoszą ciągle nowi użytkownicy, w smartfonie łatwo jest uszkodzić obiektyw. Część z nich mówi również, że telefon jest bardzo czuły na zmiany temperatury, więc obiektyw po prostu samoczynnie pęka. Apple nie chce jednak wymieniać go w ramach gwarancji.

Większość wspomnianych wypadków, o których piszą użytkownicy na forum, pochodzi z upuszczenia telefonu na twarde podłoże. W takich przypadkach jednak bardzo łatwo jest uszkodzić jakiegokolwiek smartfona. Część użytkowników twierdzi jednak, że obiektyw pękł samoistnie.

Jeden z posiadaczy iPhone’a X powiedział, że w okolicach świąt Bożego Narodzenia przyniósł telefon do domu i zauważył któregoś dnia pęknięcie na obiektywie. Apple w odpowiedzi na jego starania naprawy gwarancyjnej potwierdziło, że tej sytuacji nie obejmuje. Za pełną naprawę musiałby zapłacić 549 dolarów.

Okazuje się, że to nie jedyny powód pękania. Jak twierdzi jeden Malezyjczyk, w jego kraju jest niezwykle ciepło, więc nie można tu mówić o zbyt niskich temperaturach. W jego przypadku obiektyw jednak również pękł bez przyczyny. Co więcej, w Malezji nie ma żadnych sklepów Apple, podobnie jak w Polsce, więc nie miał gdzie ubiegać się o naprawę. Podobnie było w przypadku pewnego mieszkańca na Hawajach, który zauważył pęknięcie.

iPhone X z drogą wymianą ekranu

Choć użytkownicy twierdzą, że nie upuścili smartfona, mogli uszkodzić obiektyw w inny sposób. Można to zrobić chociażby poprzez chowanie urządzenia w kieszeni razem z twardymi przedmiotami, takimi jak chociażby klucze. Nie wiadomo zatem, ile z tych przypadków jest prawdziwych.

iPhone X ma szklaną obudowę i jej stłuczenie będzie równoznaczne z dużym wydatkiem. Wymiana ekranu jest o 60% droższa niż w Plusie. W przypadku uszkodzeń tylnego panelu naprawy podchodzić będą pod „pozostałe”, a te w Europie będą dokonywane za aż ponad 600 euro.

Zobacz również: AirPods – sztuczki i triki, które warto znać

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij