Udostępnij
Tweetnij

iPhone X z Windows 7? To możliwe!

iPhone X to smartfon Apple, więc działa w oparciu o iOS. Kilkorgu śmiałkom udało się jednak to zmienić. Jednym z nich jest Hacking Jules. Opublikował on właśnie nowe wideo, na którym widać, jak na najnowszym flagowcu giganta z Cupertino uruchamia system operacyjny Microsoftu – Windows 7. Wszystko w oparciu o emulator iBox x86.

iPhone X działa na iOS 11, a także na Windows 7. Nie, nie ma tu żadnego błędu. Uruchamianie różnych wersji systemu operacyjnego Windows, gier i aplikacji na sprzętach, na którym nigdy nie były planowane, to coś, co od dawna jest ulubionym zajęciem dla ciekawskich. Tak jest również w przypadku Hacking Julesa, który postanowił zhakować wspomniany sprzęt.

Wspomniany Hacking Jules postanowił stworzyć smartfona iPhone X z działającym na nim systemem operacyjnym Windows 7. Okazuje się, jak zresztą pokazuje tutaj powyższe wideo, że jest to w pełni możliwe dzięki emulatorowi o nazwie iBox x86. Jest tu jednak kilka poważnych „ale”. Przede wszystkim uruchomienie tego systemu operacyjnego na iPhonie wymaga czasu. Zajmuje to bowiem aż pół godziny.

Jeśli jednak nam się to uda, możemy uruchomić kilka aplikacji. To też jednak nie prezentuje się zbyt kolorowo. Chodzi o to, że nie uruchamiają się one zbyt szybko i nie działają płynnie. Wciąż jednak uruchomienie Windowsa 7 na wspomnianych, bardzo zamkniętych telefonach, jakimi są modele X jest nie lada wyczynem. Z czasem z pewnością będą pojawiać się inne filmy dokumentujące wdrażanie nowych wersji systemu Windows na smartfony iPhone X.

Zobacz również: Apple AirPods – poznaj najlepsze sztuczki i triki

Źródło: YouTube

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij