Udostępnij
Tweetnij

Apple ma sprzedać w tym roku rekordową ilość iPhone’ów

Apple, jeśli wierzyć najnowszemu raportowi DigiTimes, może w tym roku sprzedać rekordową liczbę smartfonów iPhone. Mówią o tym raporty z zamówień, jakie otrzymują producenci komponentów potrzebnych do produkcji telefonów giganta z Cupertino. Według predykcji iPhone 9 ma mieć spore wzięcie.

Apple może sprzedać rekordową liczbę iPhone’ów w tym roku. Potwierdzają to raporty odnośnie zamówień komponentów od ich producentów. Mówią one, że w tym roku gigant z Cupertino może zamówić od 250 do 270 milionów ekranów do swoich telefonów. Wiele wspólnego może mieć z tym iPhone 9.

Apple w tamtym roku sprzedało łącznie 216 milionów egzemplarzy swoich smartfonów, więc przewidywana liczba jest o wiele większa niż w minionym roku. Co więcej, jest wyższa niż 231 milionów, które osiągnęły iPhone’y w rekordowym roku. Nawet licząc lata kalendarzowe, a nie lata podatkowe, liczba wciąż byłaby wyższa niż 234 mln sprzedane w ciągu ostatnich czterech kwartałów.

Apple pobije rekord dzięki smartfonom iPhone 9?

Raport DigiTimes mówi, że zakup paneli OLED przez firmę Apple w 2018 r. wyniesie od 110 do 130 milionów sztuk. W tym 70-80 milionów paneli będzie potrzebnych do produkcji 5,8-calowych ekranów dla obecnego modelu X i ulepszonej wersji tego samego rozmiaru. 40-50 milionów to 6,5-calowe panele OLED do produkcji droższego modelu. Zamówienia mają dotyczyć również paneli LCD, które będą przydatne do stworzenia tańszego modelu. To prawdopodobnie iPhone 9, ale nazwa w rzeczywistości może być inna.

Raport trzeba jednak traktować z przymrużeniem oka z kilku powodów. Apple może dopiero być na etapie rozmów o potencjalnych zamówieniach i nic do końca nie jest pewne. Poza tym takie raporty musiałyby pochodzić od czterech głównych dostawców komponentów. Na liście jest zatem LG, Samsung, Japan Display i Sharp. Z drugiej strony firmy analityczne takie jak KGI przewidują, że gigant sprzeda 100 milionów smartfonów iPhone 9, czyli tańszych wersji z ekranem LCD.

Zobacz także: AirPods – sztuczki i triki, które warto znać

Na poniższym filmie zobaczysz możliwości aplikacji Pliki z iOS 11:

Źródło: DigiTimes

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij