Tajemnicze spotkania Apple z producentami części do gogli VR. Okulary “iGlass” coraz bliżej?

Katarzyna Dąbkowska, 2018-01-13 14:51
0

Apple już od dawna pracuje nad urządzeniem do wirtualnej rzeczywistości. Do tej pory jednak pracowało testowo na urządzeniach innych firm. Bloomberg donosi jednak, że gigant podczas targów CES 2018 spotkał się z przedstawicielami firm, które produkują części do takich urządzeń. Ma również pracować nad prototypowymi aplikacjami do okularów.

Apple gogle VR rOS

Apple wciąż myśli nad tworzeniem nowych urządzeń. Jednym z nich, jak już od dawna donosi Bloomberg, mają być gogle do wirtualnej rzeczywistości. Serwis dowiedział się również, że podczas tegorocznych targów CES 2018 gigant z Cupertino spotkał się z przedstawicielami firm, które opracowują części do tego typu urządzeń.

Bloomberg donosi, że inżynierowie Apple opracowują prototypy szeregu aplikacji służących między innymi do wysyłania wiadomości tekstowych czy też bardziej zaawansowanych funkcji, w tym wyświetlania wirtualnych sal spotkań i odtwarzania filmów w 360°. Firma omówiła powiązanie zestawu słuchawkowego z własną wersją App Store, w której użytkownicy mogliby pobierać zawartość, podobnie jak w przypadku iPhone’a, Watcha, Apple TV i komputerów Mac. Nie podano jednak szczegółów odnośnie spotkań i wspomnianych aplikacji.

Apple na ostatniej prostej do stworzenia okularów VR “iGlass”?

Gigant z Cupertino, jak mówi Bloomberg, do tej pory używał HTC Vive do wewnętrznych testów. Poza tym pracował na urządzeniu podobnym do Oculus Gear VR, który wykorzystuje wyświetlacz iPhone’a. Warto jednak zaznaczyć, że Apple już od jakiegoś czasu pracuje nad projektem gogli do wirtualnej rzeczywistości. Są w niego zaangażowani zarówno deweloperzy z Cupertino jak i Sunnyvalle. Nazwą kodową sprzętu jest T288. Wiadomo również, że ma on działać na osobnym systemie operacyjnym, który będzie nosił nazwę rOS.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki z iOS 11:

Źródło: Bloomberg

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy
The following two tabs change content below.

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.
Apple iOS · · · · · · · · · ·