Udostępnij
Tweetnij

iPhone X na starcie ma być dostępny tylko w liczbie 2-3 mln sztuk

iPhone X ma premierę w sklepach dokładnie za dwa tygodnie. Do tej pory pojawiały się różne raporty na temat dostępności tego telefonu. Im bliżej debiutu, tym prawdopodobnie otrzymujemy coraz bardziej bliskie prawdzie liczby. Jeśli wierzyć zapewnieniom analityka, to Apple na start będzie miało około 2-3 mln sztuk telefonów.

iPhone X ma premierę w sklepach dokładnie za dwa tygodnie. Do tej pory pojawiały się różne raporty na temat dostępności tego telefonu. Im bliżej debiutu, tym prawdopodobnie otrzymujemy coraz bardziej bliskie prawdzie liczby. Jeśli wierzyć zapewnieniom analityka, to Apple na start będzie miało około 2-3 mln sztuk telefonów.

Apple iPhone X box

iPhone X został zaprezentowany we wrześniu, ale cały czas nie jest dostępny w sprzedaży. Jak dobrze wiemy, dokładnie za tydzień zostanie uruchomiona przedsprzedaż jubileuszowego telefonu z iOS. Natomiast debiut w sklepach zaplanowany jest na 3 listopada. Niestety, telefonów na starcie nie będzie zbyt wiele, co zdaje się sugerować analityk KGI Securities, Ming Chi Kuo.

iPhone X w momencie premiery ma trafić do sklepów w liczbie 2-3 mln sztuk. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie tym telefonem, to jedno jest pewne. Dla wszystkich nie starczy i zaraz po debiucie czas oczekiwania będzie się wydłużać.

Największym problemem była płytka FPCB anteny

Analityk KGI Securities twierdzi, że najbardziej problematycznym elementem w iPhonie X była elastyczna płytka (FPCB) dla anteny smartfona. Dostawcą elementu jest firma Murata, ale ze względu na złożoność ta nie była w stanie dostarczyć odpowiednich ilości. Wymagania Apple’a spełniły tylko firmy Murata oraz Career Tech. Pierwsza z nich miała dostarczyć około 60% tych elementów, ale okazuje się, że problemy będzie w stanie rozwiązać dopiero w okolicy drugiego kwartału 2018 roku. Dlatego zdecydowano się powierzyć zamówienia także drugiej z wymienionych firm. Ta ma zwiększyć produkcję w listopadzie.

iPhone X otrzyma także aparat fotograficzny iSight, gdzie każdy z obiektywów ma własne FPCB. Tutaj również wystąpiły trudności produkcyjne. Firma Interflex zmagała się z zapewnieniem odpowiedniej jakości dla tego elementu. Wcześniejsze raporty sugerowały także mniejsze dostawy komponentu Romeo dla kamery TrueDepth.

Jeśli kupisz iPhone X w tym roku, to będziesz miał szczęście

iPhone X rzeczywiście będzie trudno dostępny. Ming Chi Kuo obniżył swoje szacunkowe dostawy na ten rok do 25-30 mln sztuk. Do niedawna szacował, że będzie ich około 5 mln więcej. Znacznie lepsza dostępność przewidywana jest dopiero na pierwszy kwartał przyszłego roku. Do świąt Bożego Narodzenia dostawcy podzespołów mają już zapewnić płynne dostawy, które spełnią wymagania narzucone przez Apple’a.

Nie przegap: Apple Pay w Polsce wraz z iOS 11.1? Nie bądźmy tego tacy pewni

2-3 mln sztuk to niewiele i jeśli rzeczywiście chcecie zakupić iPhone’a X na samym początku, to najlepiej próbować już w trakcie przedsprzedaży. Ta rozpocznie się dokładnie o 9:01 naszego czasu w dniu 27 października. Zapewne chwilę po jej uruchomieniu nie będzie już czego szukać.

Nie przegap: 11 sposobów na oszczędzanie baterii w iOS 11

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki z iOS 11:

źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij