Udostępnij
Tweetnij

iOS 11.1 beta 2 – co nowego?

iOS 11.1 beta 2 to najnowsza aktualizacja dla deweloperów aplikacji, jak i osób biorących udział w Apple Beta Software Program, którą udostępniono wczoraj. W tej wersji oprogramowania firma z Cupertino wprowadziła przede wszystkim nowe emoji z Unicode 10. To jednak nie koniec zmian. Co jeszcze tu znajdziemy?

iOS 11.1 beta 2 to najnowsza aktualizacja dla deweloperów aplikacji, jak i osób biorących udział w Apple Beta Software Program, którą udostępniono wczoraj. W tej wersji oprogramowania firma z Cupertino wprowadziła przede wszystkim nowe emoji z Unicode 10. To jednak nie koniec zmian. Co jeszcze tu znajdziemy?

iOS 11.1 beta 2 emoji

iOS 11.1 beta 2 udostępniono wczoraj wieczorem. W okolicy godziny 19:00 aktualizacja została wydana dla deweloperów aplikacji, a potem także do publicznych beta testerów, czyli tych zapisanych w Apple Beta Software Program. Rzućmy okiem na nowości i zmiany.

iOS 11.1 beta 2 to przede wszystkim nowe emoji z Unicode 10, które ogłoszono w czerwcu tego roku. Uaktualnienie wprowadza aż 56 nowych obrazków, w tym jeża, żyrafę, zebrę, dinozaury, elfa, czarodzieja, wróżkę, Aladyna, zombie, syrenę wampira, szalik, nowe buźki czy, tym razem polski akcent, pieroga. Część z nowych emoji widzicie poniżej, ale ze wszystkimi możecie zapoznać się tutaj.

Apple iOS 11.1 beta 2

Apple wprowadziło ten sam zestaw emoji z Unicode 10 do systemów watchOS 4.1 beta 2 oraz macOS High Sierra 10.13.1 beta 2. Te aktualizacje również zostały udostępnione testerom wczoraj. Nowe emoji to jednak nie wszystko.

iOS 11.1 beta 2 to nie tylko nowe emoji

iOS 11.1 beta 2 nie wprowadza wyłącznie nowych emoji. Przywrócono także gest 3D Touch na lewej krawędzi ekranu, który wywołuje podgląd uruchomionych aplikacji na kartach. W aktualizacji z numerem 11 go usunięto, ale niedługo po tym Apple przyznało, że zamierza go przywrócić. Tak też się stało.

iOS 11.1 beta 2

Nowa wersja beta oprogramowania wprowadza także poprawki obejmujące wygląd ustawień sekcji Alarmowe SOS. Poprawiono również działanie funkcji zmniejszającej zawartość ekranu poprzez podwójne dotknięci przycisku Początek. Niestety, po Apple Pay Cash na razie nie ma słychu. Z drugiej strony, brak usługi w Polsce i tak powoduje, że nie będzie dla nas z niej większego pożytku.

Apple Pay Cash to funkcja, którą zapowiedziano w trakcie konferencji WWDC 2017. Wiemy, że pracownicy firmy z Cupertino już ją testują na iOS 11.1 beta, ale korzystają ze specjalnego profilu aktywującego dostęp do funkcji. Ten publicznie dostępny nie jest. Możliwe jednak, że funkcja zostanie i tak wdrożona dla wszystkich wraz z premierą finalnej wersji aktualizacji, a to pewnie nastąpi na początku listopada.

iOS 11.1 beta 2 zdaje się także nieco poprawiać działanie baterii. Na moim iPhonie 7 czas pracy z pewnością się wydłużył względem pierwszej bety tej aktualizacji. Na dokładną ocenę trzeba jednak jeszcze poczekać i poobserwować to trochę dłużej.

Zobacz także: Skróty 3D Touch, których możesz nie znać

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki:

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij