Udostępnij
Tweetnij

Huawei zaprasza do beta testów Androida 8.0 Oreo dla Mate 9

Huawei Mate 9 będzie jednym z pierwszych telefonów Chińczyków, które otrzymają aktualizację do systemu Android 8.0 Oreo. Wraz z nakładką EMUI 6.0. Niedawno wspominaliśmy wam o zrzutach z tego oprogramowania, a teraz producent poinformował o uruchomieniu oficjalnego programu beta testów.

Huawei Mate 9 będzie jednym z pierwszych telefonów Chińczyków, które otrzymają aktualizację do systemu Android 8.0 Oreo. Wraz z nakładką EMUI 6.0. Niedawno wspominaliśmy wam o zrzutach ekranowych z tego oprogramowania, a teraz producent poinformował o uruchomieniu oficjalnego programu beta testów.

Huawei Mate 9 Android 8.0 Oreo beta testy

Android 8.0 Oreo z EMUI 6.0 dla Huawei Mate 9 był ostatnio obiektem przecieków. To zwiastowało, że niedługo zostaną uruchomione publiczne beta testy. Rzeczywiście, przypuszczenia te były słuszne, bo niemiecki oddział firmy poinformował na własnym blogu o rozpoczęciu programu pilotażowego. Niestety, na razie tylko dla nielicznych.

Huawei zaprasza użytkowników smartfonów Mate 9 do brania udziału w beta testach Androida 8.0 Oreo. Niestety, pierwsza pula testerów obejmie zaledwie 250 chętnych osób. Z czasem jednak do programu będą dopuszczani kolejni właściciele tego telefonu. Co należy zrobić, aby zgłosić chęć udziału w testach?

Po pierwsze, trzeba pobrać aktualną wersją aplikacji Huawei Beta. Musi to być wydanie z numerkiem 2.2.20, które znajdziecie na tej stronie. Wcześniejsze wersje aplikacji nie umożliwią zgłoszenia się do beta testów systemu Android 8.0 Oreo. Kolejnym wymogiem jest posiadanie na telefonie oprogramowania oznaczonego ciągiem znaków MHA-L29C432B194. Jeśli go nie macie, to najpierw będziecie musieli uaktualnić smartfona do wersji B194. Potem trzeba już tylko uruchomić aplikację Beta, gdzie należy zgłosić chęć udziału w testach Oreo z użyciem własnego Huawei ID. Oprogramowanie w poglądowej wersji zostanie udostępnione testerom w przyszłym tygodniu. Zaraz po oficjalnej konferencji w Monachium, gdzie odbędzie się premiera smartfonów z serii Mate 10.

Huawei uaktualni do systemu Android 8.0 Oreo z EMUI 6.0 więcej telefonów

Huawei Mate 9 to nie jedyny model Chińczyków, który załapie się na oficjalną aktualizację do systemu Android 8.0 Oreo z EMUI 6.0. Producent uaktualni więcej smartfonów. Na ten moment możemy mieć pewność, że będą to następujące urządzenia.

  • P10 i P10 Plus
  • Mate 9, 9 Pro i Porsche Design
  • Honor 9

Jak będzie z innymi urządzeniami? O tym zapewne przekonamy się w trakcie poniedziałkowej konferencji. Producent na pewno poświęci na niej czas także dla omówienia nakładki EMUI 6.0. Wtedy prawdopodobnie powinniśmy poznać także wykaz telefonów, które z czasem dostaną aktualizację. Na ten moment nie wiemy, czy modele P9 otrzymają Androida 8.0 Oreo. Jest to dosyć prawdopodobne, ale na szczegóły musimy poczekać. Na razie pozostają nam tylko domysły.

źródło: Huawei

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij