Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 ujawnia mnóstwo informacji w iOS 11 GM

iOS 11 GM to finalna wersja nowego systemu Apple’a dla iUrządzeń. Co ciekawe, wpadła w ręce wybranych serwisów. Ich redaktorzy doszukali się w oprogramowaniu wielu informacji o smartfonie iPhone 8, który premierę ma dokładnie za trzy dni. Dowiadujemy się naprawdę sporo szczegółów i aż trudno uwierzyć, że gigant z Cupertino dopuścił się takiego przecieku.

iOS 11 GM to finalna wersja nowego systemu Apple’a dla iUrządzeń. Co ciekawe, wpadła w ręce wybranych serwisów. Ich redaktorzy doszukali się w oprogramowaniu wielu informacji o smartfonie iPhone 8, który premierę ma dokładnie za trzy dni. Dowiadujemy się naprawdę sporo szczegółów i aż trudno uwierzyć, że gigant z Cupertino dopuścił się takiego przecieku.

Tim Cook iPhone 8

iPhone 8 ma premierę 12 września. Wydarzenie odbędzie się w Steve Jobs Theater w Apple Park. Tymczasem gigant z Cupertino nie ustrzegł się przecieków. Jakimś cudem finalna wersja iOS 11 GM (Golden Master) znalazła się w rękach wybranych redakcji. Tam oprogramowanie prześwietlono i doszukano się wielu informacji o jubileuszowym iPhonie.

iOS 11 GM to wersja finalna lub bliska niej

iOS 11 GM, czyli Golden Master, to prawdopodobnie finalna wersja nowego systemu dla iPhone’ów i iPadów. Niedługo trafi ona w ręce deweloperów i testerów, a potem zostanie udostępniona dla wszystkich użytkowników iGadżetów. Spodziewamy się, że nastąpi to dokładnie 20 września.

Nie ma Touch ID, ale jest Face ID

iPhone 8 zostanie pozbawiony funkcji Touch ID. Wspominaliśmy wam o tym wczoraj i prawdopodobnie skanera linii papilarnych na ekranie nie udało się zaimplementować z racji wykorzystania panelu OLED. Co teraz? Pojawi się nowa funkcja o nazwie Face ID. Taką jej nazwę zdaje się właśnie potwierdzać iOS 11 GM. W oprogramowaniu znajduje się wideo, które widzicie poniżej. Poświęcone ono jest wstępnej konfiguracji tej funkcji.

W oprogramowaniu znajdują się także nowe rysunki, które prezentują zarys jubileuszowego smartfona z iOS. Możecie je zobaczyć poniżej. Jak nietrudno zauważyć, wygląd ten pokrywa się z dotychczasowymi plotkami i przeciekami.

This slideshow requires JavaScript.

iPhone 8 z nowymi trybami nagrywania wideo

iPhone 8 wprowadzi nowe tryby dla kręcenia filmów. Po pierwsze, będzie można nagrywać wideo w jakości 4K UHD przy 60 fps. W tym przypadku minuta nagrania ma zajmować średnio 450 MB, ale z użyciem nowego algorytmu HEVC waga zmaleje do 400 MB. Różnica będzie bardziej widoczna przy nagrywaniu filmów w 4K UHD przy 24 fps, bo z zastosowaniem HEVC rozmiar pliku ma być dwukrotnie mniejszy (135 MB vs 270 MB). W przypadku jakości 1080p będzie można rejestrować filmy w 240 fps.

Zobacz koniecznie: Tak skonfigurujesz Face ID w iPhonie 8 (wideo)

Portrait Lighting

iPhone 8 dostanie także funkcję Portrait Lighting, co też potwierdza iOS 11 GM. W tym przypadku będzie można liczyć na nowe tryby dla zdjęć portretowych robionych podwójnym aparatem fotograficznym. Funkcja ma wprowadzić tryby Contour Light, Natural Light, Stage Light, Stage Light Mono czy Studio Light. Nie wiadomo, czy wraz z aktualizacją pojawi się także w iPhonie 7 Plus z zeszłego roku. Nowością będą także animoji, czyli animowane emoji.

Nie przegap: iOS 11 GM – pobierz wszystkie nowe tapety

Na poniższym filmie zobaczysz aplikację Pliki z iOS 11:

źródło: 9t05mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij