Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 dostanie dock podobny do tego z iOS 11 dla iPada

iPhone 8 zostanie zaprezentowany już za niespełna dwa tygodnie, a tymczasem nowych informacji dostarcza nam Bloomberg. Jeśli plotki są prawdziwe, to jubileuszowy model zmieni to, jak korzystamy z telefonów Apple’a. W nowym iPhonie zniknie przycisk Początek i pojawi się specjalny dock, który ma przypominać ten z iOS 11 dla iPada.

iPhone 8 zostanie zaprezentowany już za niespełna dwa tygodnie, a tymczasem nowych informacji dostarcza nam Bloomberg. Jeśli plotki są prawdziwe, to jubileuszowy model zmieni to, jak korzystamy z telefonów Apple’a. W nowym iPhonie zniknie przycisk Początek i pojawi się specjalny dock, który ma przypominać ten z iOS 11 dla iPada.

iPhone 8 iOS 11 dock iPad

iPhone 8 zostanie pokazany 12 września. To data, która najpierw pojawiła się w przeciekach wprost od francuskich operatorów sieci komórkowych. Potem potwierdziły ją także inne źródła, jak CNBC, The Wall Street Journal czy Techcrunch. Tymczasem Mark Gurman z Bloomberga, powołując się na własne źródła, które w przeszłości dostarczały sprawdzone informacje, opublikował dziś nowe szczegóły związane z tym, czego możemy spodziewać się po jubileuszowym iPhonie.

iPhone 8 zostanie pozbawiony przycisku Początek pod ekranem. To już w zasadzie pewna informacja. Bloomberg twierdzi, że w jego miejscu pojawi się ekran i ten ma pokrywać niemal cały przedni panel. W górnej części pojawi się charakterystyczne wycięcie i tam znajdzie się miejsce dla czujników, głośniczka czy kamerki FaceTime. Ekran nie będzie miał prostokątnych narożników. Będą one zaokrąglone, jak w nowych flagowcach Samsunga czy LG.

Skoro jednak iPhone 8 zostanie pozbawiony przycisku Początek, to co pojawi się w zamian? Gurman twierdzi, że będzie to specjalny dock. To coś, co znamy już z iPadów, które dostaną aktualizację do systemu iOS 11 (przykład widzicie na zdjęciu otwierającym), który zostanie udostępniony publicznie w przyszłym miesiącu. Jak jednak będzie można wywołać ekran z uruchomionymi aplikacjami, który obecnie można otworzyć wciskając dwa razy przycisk Początek? Ma to odbywać się z użyciem specjalnych gestów. W zasadzie poznaliśmy je już wcześniej, bo filmiki instruktażowe dostrzeżono w becie iOS 11.

iPhone 8 na każdym z ekranów ma pokazywać maksymalnie sześć rzędów ikon z aplikacjami, czyli maksymalnie 24 ikonki. Zastosowany ekran OLED ma tak dobrze reprodukować czerń, że w momencie, gdy wyświetlacz będzie czarny, to ma niemal idealnie pokrywać się barwą z górnym wycięciem. Dowiadujemy się również, że ramka będzie stalowa, a obudowa zostanie wykonana ze szkła, co pokrywa się z wcześniejszymi przeciekami. Związane to jest z funkcją bezprzewodowego ładowania baterii nowych smartfonów z iOS.

iPhone 8 z premierą w przyszłym miesiącu

Apple zaprezentuje nowe smartfony już w niedługim czasie. Prawdopodobnie w piątek lub poniedziałek zostaną rozesłane zaproszenia na wrześniową konferencję. Wtedy wszystko się wyjaśni. Przedsprzedaż powinna rozpocząć się dokładnie 15 września, a tydzień później telefony powinny trafić do sklepów na pierwszych rynkach. Oczywiście, Polska należeć do nich nie będzie.

Na poniższym filmie obejrzysz w akcji aplikację Pliki z iOS 11

źródło: Bloomberg

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij