Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 bez przycisku Początek prawdopodobnie potwierdzony w iOS 11 beta 7

iPhone 8 będzie smartfonem, którego Apple rzekomo pozbawiło przycisku Początek z Touch ID. Co ciekawe, brak fizycznego przycisku pod ekranem zdaje się potwierdza system iOS 11 beta 7, który udostępniono deweloperom aplikacji wczoraj. Tam znalazły się dwa filmiki instruktażowe, gdzie pokazano m.in. gest do przełączania się pomiędzy uruchomionymi aplikacjami.

iPhone 8 będzie smartfonem, którego Apple rzekomo pozbawiło przycisku Początek z Touch ID. Co ciekawe, brak fizycznego przycisku pod ekranem zdaje się potwierdza system iOS 11 beta 7, który udostępniono deweloperom aplikacji wczoraj. Tam znalazły się dwa filmiki instruktażowe, gdzie pokazano m.in. gest do przełączania się pomiędzy uruchomionymi aplikacjami.

Siri iOS 11 Apple iPhone 8

iOS 11 beta 7 Apple udostępniło deweloperom aplikacji wczoraj. Wraz z nowymi betami systemów macOS High Sierra, watchOS 4 czy tvOS 11. Dziś wspominaliśmy wam, że w tym ostatnim oprogramowaniu znaleziono wzmianki na temat Apple TV 5. generacji, które ma wspierać obraz w jakości 4K UHD czy HDR10. Ten sam deweloper o imieniu Guilherme Rambo doszukał się także ciekawych, aczkolwiek ukrytych, filmów instruktażowych, które zdają się potwierdzać brak przycisku Początek pod ekranem w smartfonie iPhone 8.

Pierwszy z poniższych filmów prezentuje ekran blokady z iOS 11, który jest bardzo podobny do tego z obecnie dostępnych wersji beta. Z jednym wyjątkiem. Centrum sterowania wysuwane jest z prawej strony, gdzie obecnie otwierany jest aparat. Dlaczego nie z dołu? To zdaje się ujawniać drugi filmik. Na nim widać, że gest, którym obecnie wysuwany centrum sterowania, na wideo powoduje uruchomienie podglądu otwartych aplikacji, gdzie można się pomiędzy nimi przełączać. Obecnie można to zrobić po podwójnym naciśnięciu przycisku Początek.

iPhone 8 nie ma z przodu obudowy przycisku i dlatego jego funkcje trzeba jakość zastąpić. Powyższe filmiki ujawniają nam więc, jak to będzie wyglądało w jubileuszowym telefonie z systemem iOS. Wszystko zaczyna się układać w jedną całość.

iPhone 8 bez Touch ID, ale w zamian z Face ID

iPhone 8 nie dostanie czytnika linii papilarnych. Apple podobno próbowało umieścić go na ekranie, ale się nie udało i pomysł porzucono. W zamian możemy spodziewać się funkcji o nazwie kodowej Pearl ID. Prawdopodobnie finalnie zostanie ona nazwana Face ID. To mechanizm rozpoznawania twarzy, który podobno jest bardzo zaawansowany. Gigant z Cupertino pracował nad nim kilka lat i podobno konkurencyjne rozwiązanie są daleko w tyle za tym, co stworzyło Apple.

iPhone 8 ma odblokowywać twarz użytkownika w ciągu ułamka sekundy. Poza tym funkcja będzie w stanie rozpoznawać właściciela telefonu również pod kątem. Nawet wtedy, gdy smartfon zostanie położony gdzieś z boku, na przykład na biurku. Szczegóły tego rozwiązania zapewne poznamy w trakcie wrześniowej konferencji, gdy odbędzie się premiera nowych telefonów z iOS 11.

Na poniższym filmie obejrzysz materiał o aplikacji Pliki z iOS 11

źródło: Twitter (2)

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij