Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 z kamerą „SmartCam”. Apple Pay ma działać z funkcją Face ID

iPhone 8 w ciągu ostatnich dni ujawnił wiele z planowanych funkcji. W oprogramowaniu dla głośnika Apple HomePod cały czas dostrzegane są kolejne ciekawostki. Nowe wzmianki w kodzie sugerują, że iPhone 8 dostanie aparat z funkcję „SmartCam”, która ma wykrywać sceny czy obiekty. Poza tym dowiadujemy się, że Apple Pay być może będzie zabezpieczone przez funkcję Face ID.

iPhone 8 w ciągu ostatnich dni ujawnił wiele z planowanych funkcji. W oprogramowaniu dla głośnika Apple HomePod cały czas dostrzegane są kolejne ciekawostki. Nowe wzmianki w kodzie sugerują, że iPhone 8 dostanie aparat z funkcję „SmartCam”, która ma wykrywać sceny czy obiekty. Poza tym dowiadujemy się, że Apple Pay być może będzie zabezpieczone przez funkcję Face ID.

Apple iPhone 8 iOS 11.1

Apple opublikowało w zeszłym tygodniu niechcący oprogramowanie dla głośnika HomePod (albo chcący, bo kto to wie). To bazuje na systemie iOS i dlatego zawiera wiele wzmianek na temat nowego iPhone’a, którego premiery spodziewamy się we wrześniu. Deweloperzy cały czas prześwietlają firmware HomePoda i kolejne godziny przynoszą nam coraz więcej informacji o funkcjach planowanych dla smartfona iPhone 8.

iPhone 8 będzie smartfonem mocno skupionym w około AR (rozszerzonej rzeczywistości), w którą Apple naprawdę dużo inwestuje i twierdzi, że to przyszłość. W kodzie oprogramowania dla HomePoda znaleziono informacje o funkcji „SmartCam”. Ma ona w jakiś sposób odpowiadać za rozpoznawanie scen, warunków dla zdjęć czy nawet różnych obiektów, jak zwierząt i ludzi. Możliwe, że w ten sposób aparat będzie w stanie dobrać automatycznie odpowiednie ustawienia przed wykonaniem zdjęcia. Pojawia się także opcja o nazwie freezeMotion i sugeruje się, że może ona odpowiadać za wykonanie zdjęcia dla obiektów, które szybko się poruszają.

iPhone 8 prawdopodobnie zostanie też pozbawiony Touch ID. Gigant z Cupertino chciał osadzić czytnik linii papilarnych na ekranie, ale podobno spotkał się z różnymi problemami. Wszyscy obecnie zastawiają się więc nad tym, jak będzie zabezpieczone Apple Pay. Najpewniej nową funkcją rozpoznawania twarzy, która znajdzie się w iPhonie 8. Sugerują to inne wzmianki w kodzie głośnika z Siri, gdzie można znaleźć informacje o funkcjach pearl.field-detect i pearl.pre-arm. Jak dobrze wiemy, pod nazwą kodową Pearl ukrywa się funkcja Face ID (jej nazwa końcowa może być inna). Wiele osób twierdzi, że może to być dosyć nienaturalne, ale z drugiej strony pojawiają się głosy sugerujące znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa dla Apple Pay, jak z użyciem czytnika linii papilarnych.

iPhone 8 w oprogramowaniu HomePoda ujawnił znacznie więcej

iPhone 8 ujawnił w ciągu ostatnich kilku dni naprawdę wiele nowych funkcji. W oprogramowaniu HomePoda znalazła się nawet niewielka grafika, która prezentuje zarys telefonu. Poza wspomnianą wcześniej funkcją Face ID, pojawiły się także informacje o głównym obszarze ekranu w postaci 5,15-calowego panelu i rozdzielczości 1125 x 2436 pikseli, nowym obszarze funkcyjnym w dolnej części ekranu czy zmodyfikowanym pasku u góry. Premiera nowych iPhone’ów odbędzie się już we wrześniu.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje i gry na Apple iOS [lipiec 2017]

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z iOS 11:

źródło: Twitter (2), fot.: Martin Hajek

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij